Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що у 2019 році за психіатричною допомогою звернулося близько 302 тисяч українців. Про це він повідомив на щоденному брифінгу.

За його словами, торік до психіатра звернулося більше українців, ніж у 2018 році.

"У нас, наприклад, у 2019 році за психіатричною допомогою в загальному звернулося близько 302 000 громадян. Це більше, ніж у 2018 році. Це той вид медичної допомоги, який дуже важливий, і на який ми не можемо не звертати уваги" Максим Степанов

Міністр зазначив, що починаючи з квітня цього року саме психіатричні лікарні отримали найбільший дефіцит фінансування та опинилися на межі закриття. За даними Міністерства охорони здоров'я, в спеціалізованих психіатричних клініках лікуються близько 22 тис. осіб.

Степанов додав, що у МОЗ є відповідна концепція з розвитку психіатричної допомоги в Україні до 2030 року.

Рішенням Кабміну виділено кошти на медустанови, які мали недофінансування, зокрема на психіатричні лікарні.

Нагадаємо, що з 1 квітня цього року стартувало впровадження другого етапу медичної реформи, відповідно до якого для лікарень запровадили принцип "гроші ходять за пацієнтом". Так, фінансується не кількість місць в медзакладі, а кількість пацієнтів, які скористалися послугами лікарні. Оплата залежатиме від результату лікування.

Передбачалося, що чим вища якість лікування, тим більше коштів будуть отримувати лікарі за свою роботу. Відповідно, чим більше пацієнтів, тим більше коштів отримає лікарня.

Такий підхід, за даними дослідження Асоціації психіатрів України, призвів до зменшення фінансування психіатричних лікарень майже вдвічі.

Раніше "Українці писали чому Максим Степанов має залишити пост Міністру охорони здоров'я.