Частина побутових споживачів в Україні систематично не оплачує рахунки за комунальні послуги. Так, 14% українців, які взяли участь у соціальному опитуванні, частково заплатили за комуналку за попередній місяць, а 3,5% — взагалі не платили нічого.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

При цьому, за словами 81,7% респондентів, їх домогосподарство За останній місяць повністю оплатило отримані комунальні послуги. Що стосується українців, які частково або повністю не платять за комуналку, то серед них 35,1% опитаних стверджують, що вартість комунальних послуг становить 16-30% від доходу їх сім'ї, а за словами 49,6% респондентів – більше 30% місячного сімейного бюджету.

При цьому дослідники, які проводили соцопитування, вважають, що отриманий результат щодо того, скільки домогосподарств повністю оплачують послуги вище реальної ситуації.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

"Слід враховувати, що це питання для певних респондентів може бути соціально чутливим з різних причин: як через бажання здатися добропорядним громадянином, який все платить, так і через небажання говорити про борги через страх можливих наслідків", – пояснили експерти.

Також з'ясувалося, чому багато українців накопичують борги за комуналку. За даними результатів соцопитування, серед респондентів, які говорять про часткову оплату або не платили взагалі за комунальні послуги, 82% пояснюють це відсутністю грошей для оплати рахунків. А 10% опитаних відзначили непрозорість механізму формування комунальних тарифів.

У той же час багато споживачів отримують фінансову допомогу від держави на оплату комуналки. Так, за словами 13,2% респондентів, їхні домогосподарства отримують субсидії.