В Австралії зафіксували бурхливе зростання популяції тварин, у тому числі кроликів, пише ABC.

Маючи під рукою рясну їжу, шкідники розмножуються, як... ну, кролики.

Кролики стали головною темою засідання Національного управління столиці( NCA), яке управляє землями біля будівлі парламенту. Девід Сміт, один з трьох депутатів Канберри, сказав, що він і його колеги подавали громадські скарги на шкоду, заподіяну кроликами.

Виконавчий директор NCA Саллі Барнс сказала, що її агентство працювало з урядом ACT, щоб спробувати відрегулювати їх чисельністю.

"Кролики завжди є проблемою для нас. Ми вважаємо за краще не використовувати отрути... ми знаємо, що для деяких великих птахів Канберри кролики є їх природною їжею. Я бачила, як хижаки двічі нападали, хапали кроликів з Кінгс-парку і несли їх в гнізда", – сказала вона комітету.

кролики в Австралії
кролики в Австралії

Кролики давно стали проблемою центральної Канберри, особливо біля озера Берлі-Гріффін, але їх популяція помітно збільшилася під час вологого погодного циклу. Сенатор Західної Австралії Метт О'салліван сказав на слуханнях, що був шокований їх чисельністю, коли він останній раз був у столиці країни.

"Вони, безумовно, святкують щось, тому що це найбільші кролики, яких я коли-небудь бачив", – зазначив він.

Використання приватних Стрільців NCA та ACT не є новим, але зараз ведеться більше роботи, ніж зазвичай, щоб впоратися зі зростаючою популяцією кроликів. Стрілки помічають кроликів за допомогою тепловізора і використовують пневматичні гвинтівки. Потім туші передають в зоопарк.

Уряд ACT заявив, що кролики та їх годування становлять серйозну загрозу для виживання місцевих птахів, ссавців і комах, а їх лігва розмивають грунт. Завезені шкідники сприяли зникненню декількох видів рослин і тварин в регіоні.

За межами парламентської зони уряд використовує ряд отрут для боротьби з популяціями кроликів.