Байден зазначив, що у разі вторгнення в Україну Захід введе проти Росії жорсткі економічні санкції, які раніше ніколи не застосовувалися.

Лідер Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив, що розміщення американських військ на території України для запобігання можливого нападу Росії ніколи не планувалося. Водночас він пообіцяв відправити війська на східний фланг НАТО у разі нападу Росії на Україну.

Таку заяву Байден зробив у відповідь на запитання журналіста про те, чи відмовився Вашингтон від такої ідеї, повідомляє кореспондент у Білому домі Кетрін Дойл у Twitter.

В ході прес-конференції, трансляція якої велася в YouTube, Байден зазначив, що в разі вторгнення в Україну Захід введе проти Росії жорсткі економічні санкції, які раніше ніколи не застосовувалися.

Крім того, глава Білого дому висловив думку, що президент Росії Володимир Путін усвідомив тяжкість можливих наслідків.

Джо Байден. Фото: скріншот відео.
Джо Байден. Фото: скріншот відео.

"Вплив всього цього на Росію і ставлення всього світу до неї, погляду на неї значно зміняться", – сказав Байден.

Також президент США підкреслив, що він ясно дав зрозуміти Путіну, що Сполучені Штати продовжать надавати Україні допомогу у сфері оборони.

Разом з тим, Байден підкреслив, що в разі вторгнення Росії в Україну, "ми вважатимемо за необхідне направити більше американських і натовських військ на східний фланг, в усі ті країни НАТО, перед якими у нас є священне зобов'язання захищати їх від будь-якого нападу Росії".

Відзначимо, в "Бухарестську дев'ятку" входять Угорщина, Латвія, Болгарія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Естонія.