Це один з найбільших рифів, коли-небудь виявлених на глибині нижче 30 м, і він припускає, що по всьому світу так глибоко під водою може бути розташовано більше незайманих екосистем.

Вчені сподіваються, що нещодавно виявлений Кораловий риф біля узбережжя Таїті може довести, що в глибинах океану може бути більше екосистем, які не постраждали від забруднення і глобального потепління.

Незаймані корали у формі троянд, що простягаються на тисячі метрів, являють собою грандіозне видовище.

Це одне з найрідкісніших відкриттів у своєму роді – незайманий риф, не тільки більше, ніж більшість інших, але і набагато глибше.

Більшість коралів живуть на глибині більше 25 м, де вони отримують більшу частину сонячного світла, необхідного їм для розмноження.

Але цей величезний риф, виявлений у Французькій Полінезії групою вчених ЮНЕСКО, простягається на глибину від 30 до 70 метрів - в так званій "сутінковій зоні" океану.

Вважається, що таке глибоке розташування могло захистити риф від найстрашніших руйнівних наслідків глобального потепління.

Джуліан Барб'єр з ЮНЕСКО сказав Sky News: "За останні 70 років ми втратили близько половини наших коралових рифів. свого роду глибини.

«Це дійсно те, що змушує вас мріяти — змушує вас зрозуміти скарби та красу морського середовища».

Група вчених виявила і виміряла риф, використовуючи найсучасніше обладнання для дайвінгу.

До недавнього часу дуже небагатьом вченим вдавалося досліджувати рифи на глибині більше 30 м через обмеження традиційного обладнання.

Але тепер дайвери можуть використовувати сучасне спорядження, таке як ребризери, в яких використовується спеціальна газова суміш, що дозволяє їм залишатися на більшій глибині набагато довше.

Після 200 годин занурень команда вимірювала довжину рифу в 3 км і ширину до 65 м, при цьому деякі окремі корали досягають 2 м в поперечнику.

Це робить його одним з найбільших рифів, коли-небудь виявлених на цих глибинах. Це також передбачає, що по всьому світу може бути розташовано більше незайманих рифів так далеко нижче рівня моря, що є цікавою новиною для захисників морського середовища.

"Коралові рифи дуже важливі для здоров'я океану - ми знаємо, що в них мешкає близько 25% всіх видів, які ми знаходимо в морському середовищі», — сказав пан Барб'єр.

"Рифи також є місцем, де ми потенційно можемо знайти нові види та нові ліки.

«Ми отримуємо все більше і більше ліків від морських організмів, особливо для лікування раку, артриту та інфекцій.

«Вони також захищають місцеві громади від штормів і цунамі і приносять великий дохід від туризму».

У найближчі місяці заплановані подальші занурення для дослідження рифу і його мешканців.

ЮНЕСКО також буде працювати з місцевими громадами, щоб надати їм інструменти, необхідні для їх захисту, такі як визначення морських охоронюваних районів.

Відкриття показує, як мало ще відомо про підводний світ.

В даний час нанесено на карту тільки близько 20% світового морського дна, а це означає, що ми знаємо більше про поверхню Місяця, ніж про глибинах океану.

Міжурядовий Океанографічний комітет, що входить до складу ЮНЕСКО, в даний час працює з іншими організаціями та урядами, щоб спробувати завершити картографування морського дна до 2030 року.

Попутно є надія, що цілком можуть бути виявлені більш унікальні і цінні екосистеми.