Принц Гаррі, який разом з Меган Маркл виїхав з Великобританії до Каліфорнії, США, в 2020 році після відходу з королівських обов'язків, більше не може бути державним радником і уповноважений виконувати більшість офіційних обов'язків суверена.

Стверджується, що принцу Гаррі не буде повернення до його колишнього королівського життя, якщо він буде звільнений з посади державного радника.

37-річний герцог Сассекський є одним з чотирьох державних радників, поряд з принцом Чарльзом, принцом Вільямом і принцом Ендрю.

Ці члени королівської сім'ї, як наступні чотири людини в лінії спадкоємності старше 21 року, будуть тимчасово виконувати офіційні обов'язки королеви в якості суверена через хворобу або відсутність за кордоном.

Фото Меган Маркл і принца Гаррі
Фото Меган Маркл і принца Гаррі

Але є питання, чи має на це право Гаррі, оскільки зараз він живе здебільшого в США з дружиною Меган Маркл.

І тепер стверджується, що це стане катастрофічним ударом для Гаррі, який, як з'ясувалося в минулому році, відмовився від свого королівського покровительства.

"Відсторонення парламентом від посади державного радника дійсно стало б цвяхом в труну Гаррі в його колишньому житті в якості передового члена королівської сім'ї. Якщо королева дійсно зробить кроки, щоб виправити цю ситуацію, а Гаррі буде звільнений, шляху назад дійсно не буде. Всі ці рішення — військові звання, відкладені королівські Високості — теоретично можуть бути скасовані. Однак прийняття парламентом офіційних заходів щодо їх відсторонення від посади державних радників – це зовсім інша ліга", – сказало джерело Daily Mail.

Принц, який одружився на Меган в травні 2018 року завів двох дітей від колишньої актриси, два роки тому залишив свої королівські титули у Великобританії.

Досі неясно, чи приєднаються Гаррі і Меган до королеви і іншим членам сім'ї на Меморіалі принца Філіпа, дата якого поки не вказана.