Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд стверджує, що Росія здійснила неспровоковану атаку на суверенітет та територіальну цілісність України, визнавши незалежність «ЛНР» і «ДНР». Про це заявила Томас-Грінфілд, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН.

«Явна атака Росії на суверенітет та територіальну цілісність України є неспровокованою», – заявила американський дипломат, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН. Ця нарада була присвячена ситуації навколо України.

«Це атака на статус України як країни-учасниці ООН. Вона порушує основні принципи міжнародного права і кидає виклик нашому статуту [Статут ООН]», – вважає Томас-Грінфілд.

Говорячи про наказ Путіна про введення військ у Східну Україну для виконання «миротворчих обов’язків», вона сказала: «Це нісенітниця. Ми знаємо, які вони насправді»

Томас-Грінфілд сказала, що визнання Росією регіонів на сході України «очевидно є основою для спроби Росії створити привід для подальшого вторгнення в Україну».

«Ніхто не може стояти осторонь», – додала вона, назвавши дії Росії порушенням основного принципу міжнародного права.

Кроки Москви, як вважає постпред США, матимуть наслідки не лише для Європи.

«Наслідки цих дій відчуватимуться далеко за межами України...Путін хоче повернутися в той час, коли світом правили імперії. Це не 1919 рік», – зазначила дипломат.