Лідер КПРФ Геннадій Зюганов, виступаючи 3 вересня біля Кремлівської стіни в Москві з нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни, припустився прикрої мовну помилку, заявивши, що Гітлер в концтаборах спалював в печах «росіян, євреїв і всю іншу наволоч».

«Ми тричі прикривали хвалену Європу від ординського нашестя. І Наполеона тут розбили під Москвою на друзки. І Гітлера, який побудував концтабору і спалював в печах всіх підряд - і російських, і євреїв, циган, поляків і всю іншу наволоч », - сказав Зюганов, розповідаючи про відвагу російського народу.

Відео швидко розійшлося соціальними мережами, та на офіційному сайті КПРФ слова оперативно видалили із промови. Фраза видалена не лише в розшифрованому тексті, а й в офіційному відео виступу.

Крім того, Зюганов висловився щодо ситуації з опозиціонером Олексієм Навальним, назвавши «нісенітницею» і «провокацією» заяви влади Німеччини про те, що його отруїли нервово-паралітичною речовиною з групи «Новачок». Також лідер КПРФ висловив думку, що протести в Білорусі фінансуються Європою.

Прессекретар ЦК КПРФ Олександр Ющенко прокоментував, що слова Зюганова були вирвані з контексту. Він сказав, що голова партії біля Кремлівської стіни сказав іншу фразу: «І інша наволоч, яка йшла на нашу країну». Однак цієї фрази також немає у відеозаписі на каналі КПРФ в YouTube.