Компанія AstraZeneca та Оксфордський університет перепинили третю фазу випробувань вакцини від коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Випробування вакцини AZD1222 було зупинено через виникнення небезпечних симптомів в одного із пацієнтів, що щепився. Офіційні представники компанії заявили, що реакція може бути не пов'язана з вакциною, проте для того аби розібратися в цьому вакцинацію необхідно перервати.

Для мінімізації затримки випробувань вакцини, вченими буде проведено прискорений аналіз випадку побічної реакції у пацієнта. За результатами другої фази випробувань 60% учасників тестування (всього 1000 осіб) зафіксували такі побічні ефекти, як жар, головний біль, м'язові болі та чутливість в місці ін'єкції. Однак всі побічні ефекти були незначними. У третій фазі випробувань буде залучено близько 30 тисяч осіб.

Наразі третій етап перевірки будуть проходити 9 вакцин, також дослідники проводять пошуки відповідних побічних ефектів у інших вакцин.

Вакцина AZD1222 створена на базі знешкоджених аденовірусів, що викликають звичайну застуду, в яку додано ген одного з білків SARS-CoV-2.

Нагадаємо, що раніше портал "Українці повідомляв про роботу польських вчених над препаратом для лікування коронавірусу.