Після початку повномашстабної війни, призвідником якої стала росія на чолі з путіним, Євросоюз виявив великодушність до українців.

Багато країн відчинили свої двері для біженців, а ЄС створив статус тимчасового захисту для українців. Нині ж у політичному об'єднанні зробили заяву щодо цього.

Прапор Евросоюзу
Прапор Евросоюзу

Євросоюз та всі країни-члени зберігають солідарність з Україною у її боротьбі проти російської агресії та готові, за потреби, продовжити заходи тимчасового захисту для українців на території ЄС після березня 2025 року, коли дія Директиви тимчасового захисту завершиться.

Про підсумки неформального засідання Ради міністрів ЄС з юстиції та внутрішніх справ заявила державний секретар з питань притулку та міграції Бельгії Ніколь Де Мур, яка головує в ЄС.

"За законодавством, а також за порадою Єврокомісії буде можливим продовжити термін дії захисту. Ми повинні відобразити різні сценарії, оскільки не знаємо, де ми опинимося у березні 2025 року. Тому це (продовження захисту – ред.) – одна з можливостей. Треба враховувати різні сценарії розвитку на місцях, і вже тоді вирішувати, які заходи ми зможемо здійснити для подальшого захисту, якщо він буде потрібний, так довго, як це буде необхідно, або ж вирішити, яким чином допомогти переміщеним особам відновити своє майбутнє", - зазначила бельгійська . чиновник.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Вона зазначила, що європейські міністри сьогодні підтвердили солідарність та свої зобов'язання перед Україною та погодилися з необхідністю гармонізувати законодавство у цій сфері, адже було б контрпродуктивно мати 27 різних правових підходів щодо підтримки українських біженців на рівні національного законодавства. Це могло б спричинити "вторинний" рух людей уже в рамках ЄС, і породити невпевненість у тих, кого стосується цей захист.

У свою чергу Єврокомісар з внутрішніх справ Йлва Йоганссон під час прес-конференції зазначила, що наразі Єврокомісія не пропонувала жодних рішень щодо дій ЄС після березня 2025 року, і шукатиме спільну платформу для таких пропозицій разом з Україною та країнами-членами. .

Водночас країни-члени повинні враховувати людей, орієнтованих на повернення в Україну, та врахувати, яким чином можна полегшити цей процес.

"Безумовно, це багато в чому залежить від того, скільки ще війна триватиме, коли вона завершиться і як вона завершиться, і коли ми зможемо розпочати відновлення України. Все це має братися до уваги, навіть ті речі, про які ми поки що не знаємо" . Я була дуже чіткою в тому, що Єврокомісія не подаватиме пропозиції, поки ми не переконаємося, що ці пропозиції вітаються як Україною, так і країнами-членами", - наголосила Йлва Йоганссон.

Ракетна атака на Київ: скрін із Тelagram
Ракетна атака на Київ: скрін із Тelagram

Нагадаємо, що Туреччина дала "добро" на вступ Швеції до НАТО: справа залишилася за друзями путіна.

Раніше ми повідомляли, що Швеція готується до конфронтації з росією: "Українські солдати виборюють нашу свободу".