У світі 29 мільйонів жінок і дівчаток є жертвами так званого "сучасного рабства". Це примусова праця, шлюби, боргова кабала і домашнє рабство.

Про це під час свого виступу в ООН розповіла співзасновниця організації по боротьбі з рабством Walk Free Грейс Форест, пише AP.

чоловік і жінка, пара, кадр з фільму Сучасне рабство
чоловік і жінка, пара, кадр з фільму Сучасне рабство

За її словами, сьогодні кожна 130 жінка і дівчинка живе в сучасному рабстві, що більше, ніж населення Австралії.

"Реальність така, що сьогодні в рабстві живе більше людей, ніж будь-коли в історії людства... Найбільш вразливі люди в світі ще більше зіткнулися з практикою сучасного рабства через COVID-19", - сказала Форест, презентуючи результати доповіді організації.

Вона додала, що Walk Free визначає сучасне рабство як "систематичне позбавлення людини свободи, коли одна людина використовується іншим для особистої або фінансової вигоди".

Згідно з доповіддю, жінки складають 99% всіх жертв примусової сексуальної експлуатації, 84% всіх жертв примусового шлюбу і 58% всіх жертв примусової праці.

Серед іншого, Форест закликала транснаціональні корпорації до прозорості та підзвітності в рамках боротьби з рабством.

"Ми знаємо, що жінки і дівчатка стикаються з безпрецедентним рівнем експлуатації і примусової праці в ланцюжках поставок товарів, які ми купуємо і використовуємо кожен день - одягу, кави, техніки", - зазначила вона.