Український політолог і блогер Володимир Горбач пише на своїй сторінці в Facebook, що Олександр Лукашенко прийшов в СІЗО свого КДБ, щоб зустрітися з утримуваним там Бабарико і членами його штабу.

Темою переговорів начебто була майбутня конституційна реформа. Російський план для Білорусі-білорусам нову Конституцію і владу.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

За словами політолога, це може виглядати як поступка Лукашенка опозиції.

На роль головного опозиціонера він вибрав або йому вибрали банкіра російського «Белгазпромбанку» і його технологічний штаб.

"Чому питання Конституції знадобилося обговорювати саме з Бабарико? Бо Конституція - це тема розподілу владних повноважень у новій постлукашенківській державі. Це була розмова про обсяг повноважень Бабарико, як майбутнього керівника держави. Цікаво, як реагуватимуть інші білоруські опозиціонери, а також вулиця. Завтра в Мінську буде новий марш", - написав політолог.

Раніше українці повідомляли, що президент Білорусі Олександр Лукашенко відповів президенту Франції Еммануелю Макрону на його заяви про ситуацію в Білорусі. Про це розповіла прес-секретар Лукашенка Наталія Ейсмонт.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Лукашенко вважає, що виходячи з принципів самого Макрона (закладених у його заяві-заклик Лукашенка піти у відставку), сам президент Франції, слідуючи власній логіці, мав би піти у відставку ще два роки тому - коли на вулиці Парижа тільки почали виходити "Жовті Жилети".

"Роки йдуть, "Жилети" досі на вулицях, пан Макрон напрочуд теж досі на посаді, а Франція стала країною, де масові протести стали звичним явищем...",- зазначив Лукашенко.

Він також нагадав про проблеми, що виникають періодично у Франції з рухом BLM і мусульманські протести в Марселі і Ліоні.

"Підсумувавши все це, Мінськ жестом доброї волі готовий запропонувати себе в якості універсального переговорного майданчика, який довів свою ефективність - для мирної передачі влади в будь - який з вищеназваних груп", - видає бажане за дійсне Лукашенко.