Мешканка Канади відправила туристичному агентству в Італії артефакти, які забрала з собою з Помпей 15 років тому.

Як повідомляє The Guardian, жінка порахувала, що вкрадені речі були «прокляті» і принесли їй одні нещастя.

Жінка, яка представилася як Ніколь, повернула на батьківщину фрагменти мозаїчної плитки, амфори і керамічного виробу. Посилку супроводжувала записка з визнанням провини.

Помпеї
Помпеї

За словами Ніколь, вона вкрала речі в 2005 році, коли їй був 21 рік. З тих пір, написала канадка, її переслідували одні невдачі: вона захворіла на рак грудей, а її сім'я зіткнулася з фінансовими проблемами.

"Зараз мені 36, а я вже двічі перенесла рак грудей, — написала Ніколь. - Востаннє мені довелося пройти подвійну мастектомію. До того ж у мене і моєї сім'ї почалися фінансові проблеми. Ми хороші люди, і я не хочу, щоб це прокляття торкнулося моєї сім'ї і дітей».

Ніколь зізналася, що просто побажала мати «частинку історії», але виявила, що у речей була «негативна енергетика». Вона написала, що засвоїла урок, і тепер "просить вибачення у Бога".

Втім, Ніколь не одна така. Співробітники агентства виявили в посилці ще один лист з вибаченнями-канадської пари, яка вкрала камені з Помпей в тому ж 2005 році. Пара теж вибачилася і повернула вкрадене. Всі артефакти передадуть в музей.

Схожий випадок стався в березні: ізраїльтянин повернув в Національний парк «місто Давида» вкрадене ним ядро для балісти. Теж через 15 років. Чоловік побоявся, що скоро настане кінець світу, а тому вирішив очистити совість.