Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій США (FEMA) вирішило позбутися апаратів ШВЛ, які навесні були подаровані Росією.

США відмовилися від використання російських апаратів штучної вентиляції легенів, переданих навесні 2020 року в якості допомоги, пише BuzzFeed.

Кремль відправив 45 апаратів ШВЛ та інше медобладнання з підписом "від Росії з любов'ю" після розмови президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна.

Апарати ШВЛ подаровані Росією США
Апарати ШВЛ подаровані Росією США

У квітні FEMA відправила апарати в лікарні Нью - Йорка і Нью-Джерсі, але їх жодного разу не застосували для лікування хворих COVID-19 пацієнтів через те, що в них відразу ж виникли технічні проблеми.

Зокрема, використання російських апаратів вимагало спеціальних адаптерів, яких не було в лікарнях. А кілька моделей взагалі загорілися в російських лікарнях, після чого їх виробництво зупинили.

"Передані апарати ШВЛ були утилізовані відповідно до вимог щодо утилізації небезпечних відходів", - повідомив представник FEMA .

Коли саме апарати були утилізовані не повідомляється, проте вже в травні агентство повідомило про відправку апаратів на склади.

Сам факт їх поставки викликав бурю обурення. Представників Демпартії США дорікнули Білий дім у тому, що апарати були зроблені компанією, яка знаходиться під санкціями. Також вони були обурені різницею у вартості і обсягах медичної допомоги, переданої Росією в США і тієї, яка була поставлена США в Росію.