Саму вакцину йому не вводили. Влада прийняла рішення не зупиняти випробування препарату.

У Бразилії помер один з добровольців, що беруть участь в клінічних випробуваннях вакцини від Covid-19, яку розробили Оксфордський університет і британсько-Шведська фармацевтична компанія AstraZeneca. Про це напередодні повідомило агентство Bloomberg.

Інформацію підтвердили в Національному агентстві Бразилії з нагляду за здоров'ям Anvisa. Чоловік помер ще в понеділок.

коронавірусна хвороба COVID-19 в Україні
коронавірусна хвороба COVID-19 в Україні

Представник AstraZeneca відмовився розкривати причину смерті добровольця з " міркувань етики та конфіденційності» , підкресливши, що не відбулося нічого такого, щоб випробування зупинили. Неназване джерело Bloomberg, ознайомлене з питанням, заявило, що учасник досліджень отримував плацебо, а не сам препарат.

Оксфордський університет після незалежної перевірки не засумнівався в безпеці вакцини AZD1222, тому влада Бразилії також рекомендувала продовжувати випробування. "Всі важливі медичні події, незалежно від того, чи знаходяться учасники в контрольній групі або їм вводять саме вакцину, розглядають незалежно.

Після ретельної оцінки цього випадку не з'явилося ніяких побоювань з приводу безпеки клінічний випробувань", - уточнили в Оксфорді.

Reuters з посиланням на власне джерело також повідомило, що випробування негайно б зупинили, якби померлий доброволець отримував безпосередньо вакцину. Таким чином, робить висновок агентство, ця людина входила в контрольну групу, членам якої робили щеплення від менінгіту. За даними CNN Brasil, загиблому було 28 років, він працював лікарем, жив у Ріо-де-Жанейро, а причиною смерті стали ускладнення внаслідок Covid-19.