Уповноважена з прав людини в Свердловській області Тетяна Мерзлякова Росії підтвердила випадки примусової стерилізації постоялиць Уктуського пансіонату і назвала це злочином.

Читайте нас у Google News!

- Старі випадки були. Коли ми проводили зустріч з першим заступником міністра соцполітики, я говорила про те, що це злочин, що це все-таки примус, — наводить її слова РИА "Новости".

У Росії жінки розповіли про середньовічні тортури
У Росії жінки розповіли про середньовічні тортури

При цьому вона зазначила, що заступник міністра порахував допустимими подібні випадки примусової стерилізації, але Мерзлякова вважає, що цей спосіб попередження вагітності повинен піти в історію.

Омбудсмен навела дані, згідно з якими в період до 2016 року в пансіонаті постраждало 12 жінок. При цьому на документах є підписи пацієнток про те, що подібна операція проводилася за медичними показниками.

Українці тепер і на Flipboard! Додавай скоріш!

Раніше в мережі був опублікований ролик, на якому одна з постоялиць розповіла про страшні порушення прав жінок в пансіонаті, а тих, хто відмовлявся робити операцію, обманним шляхом відправляли в психоневрологічний пансіонат. Апарат Уповноваженого з прав людини в Свердловській області і Міністерство соціальної політики організували перевірки після публікації ролика.

На ситуацію звернули увагу в уряді Свердловської області. Регіональний омбудсмен Тетяна Мерзлякова пообіцяла провести перевірку, але зазначила, що раніше повідомлень про примус до операцій від постояльців пансіонату не надходило, хоча схожі випадки все-таки траплялися.

- Раніше були скарги, що медична стерилізація була показана. Сім'я була, вони поскаржилися. Ми знали, що їх переконують. Це було, але насильницького випадку жодного нам не підтвердилося. Ми почали перевірку, - розповіла Мерзлякова в бесіді з ТАСС.

Крім того, перевірку організувало Міністерство соціальної політики регіону. При цьому там також зазначають, що раніше скарг на подібні інциденти з пансіонату не надходило.