Лікарі не встигають лікувати, патологоанатоми-розкривати, а могильники — копати.

Журналісти російського видання Znak.com описали, що відбувається в одному з регіонів Росії з коронавірусом і про що не говорять житлям країни на федеральних каналах, розповідаючи, як важливо допомогти Сирії, Вірменії і як справи в Україні.

кладовище \\ фото Знак.ком
кладовище \\ фото Знак.ком

У Курганській області, де і до пандемії було багато проблем в системі охорони здоров'я, за останні півтора місяці серйозно погіршилася ситуація і вже привернула увагу федеральної влади. Вони відправили на допомогу в Зауралля медиків з інших регіонів, а також групу військових лікарів. Втім, цієї підтримки недостатньо. Корреспондент Znak.com з'ясував масштаби катастрофи-від різкого збільшення смертності до повально хворіючих лікарів, нестачі медтехніки і ліжок у лікарнях.

Зайковське кладовище в Кургані-один з чотирьох цвинтарів обласного центру, де ховають в тому числі і померлих від коронавірусу. Переді мною вражаюча картина-величезне поле свіжих могил, більшість з них з'явилися в останні кілька днів, після 26 жовтня. Я знаю це, тому що на них немає снігу, а в Кургані ввечері в понеділок пройшов найсильніший снігопад. І біля цих могил вже підготовлені ще 15-20 ям для нових поховань.

похорон, ритуальники \\ фото Знак.ком
похорон, ритуальники \\ фото Знак.ком

Могильник Женя (так він представився) каже, що «рекордні переробки почалися з осені». За його словами, вони насилу справляються з в рази збільшеною кількістю поховань. Женя зізнається, що за чотири роки роботи могильником він вперше зіткнувся з тим, що доводиться рити по 10 могил на день. Це почалося, за його словами, з вересня. Минулої осені вони копали максимум три-п'ять могил на день.

"Тут працюють колишні спортсмени, але навіть вони втомилися. Жартують, другий місяць поспіль на рекорд йдемо. А зараз ще важче, сніг випав, земля стала промерзати, кожну могилу доводиться перфоратором довбати. Не встигаємо рити, людей абияк вистачає", - каже Женя. За його словами, через велику кількість померлих на Зайковому навіть з'явилася нова ділянка, де людей ховають з вересня.

похорон, ритуальники \\ фото Знак.ком
похорон, ритуальники \\ фото Знак.ком

«У вересні тільки у нас на Зайковому вирили 150 могил, за жовтень ще не рахували, але, думаю, буде більше», — говорить могильник Женя, відзначаючи, що «звичайна середньомісячна норма — це 70 або близько того поховань».

За його словами, щоб встигати ховати всіх померлих, бригади могильників щовечора риють могили про запас.

Як розповів Znak.com керівник обласного патологоанатомічного бюро Олександр Бевзюк, ситуація в регіоні погіршується з кожним днем.

"Смертність зростає, ви ж бачите, що рівень захворюваності зростає з кожним днем, відповідно зростає і смертність. За цей місяць 200, так би мовити смертей, але це не від ковіда, а взагалі. Це по області. А від ковіда відсотків 50", - заявив доктор.

кладовище \\ фото Знак.ком
кладовище \\ фото Знак.ком

За його словами, помирають в основному люди похилого віку і з хронічними захворюваннями: цукровий діабет, гіпертонія і ожиріння. "І навіть цей вірус вражає не тільки легені, він посилює перебіг тих захворювань, які є у людей, і вони вмирають. Може бути, вони і так би померли не сьогодні-завтра", - міркує патологоанатом. Він каже, що є і молоді люди, хто вмирає від коронавірусу. Причому молодими він називає в тому числі тих, кому трохи за 60. "Бувають випадки, коли дійсно вмирають від пневмонії, ну як класично. Чим цей вірус небезпечний, він блокує ту систему в легенях, де відбувається газообмін», - каже Бувзюк, додаючи: "біда в тому, що населення — я не розумію, чому народ так ставиться, байдуже, — не носять маски, ну елементарно. І завжди ми цю інфекцію привозимо з міст, з громадського транспорту. Тому що всі вважають, що вони-то вже точно не захворіють».

"Ми захлинаємося — зізнається патологоанатом. - Ось два лікарі у мене зараз захворіли. У одного ковид, це точно, він смак і запахи втратив, у нього дружина в школі працює, звідти принесла. Другий ще не знаю, чим хворіє. Ми зараз, по суті, працюємо удвох. Працюємо так: доктор проводить вісім розтинів, йде відпочивати, потім я піду, також проведу вісім розтинів і потім йду відпочивати. І він мене змінює. І так цілий день. Лікарі вже втомилися. Я о 6:00 приходжу і о 20: 00 йду, в суботу працюємо, в неділю теж, але не розкриваємо, а оформляємо документи».