Законопроект про секретних агентів Великобританії "немислимий" через те, що дозволяє "згвалтування за підтримки держави", і політики повинні блокувати цей закон, попереджають учасники кампанії.

Про це пише Independent.

Депутати Великобританії проголосували проти поправки до спірного законодавства-який пройшов третє читання в Палаті громад минулого місяця - щоб заборонити злочини, який цей законопроект може санкціонувати.

Законодавство, офіційно відоме як закон про таємні джерела інформації про людей, може санкціонувати вбивства, тортури та згвалтування.

Кеті Рассел, прес-секретар Rape Crisis England & Wales, національної парасолькової організації кризових центрів по боротьбі з згвалтуваннями, сказала The Independent, що вона «глибоко стурбована» тим, що закон дозволяє таємним поліцейським займатися сексом з підозрюваними за певних обставин.

Call of Duty
Call of Duty

Вона додала: "важко уявити сценарій, при якому це було б необхідно з міркувань безпеки або експлуатації, і це лазівка, яка може бути відкрита для зловживань з серйозними наслідками.

"За законом хтось погоджується на секс, якщо він погоджується за своїм вибором і має свободу і здатність зробити цей вибір. Як може хтось мати можливість зробити вільний, усвідомлений вибір, займатися сексом з кимось чи ні, якщо його фундаментально обманюють щодо особистості цієї людини?

«З минулого досвіду ми знаємо, що ряд жінок, зокрема, були травмовані, коли ретроспективно з'ясували, що їх залучили в секс таємні агенти. Ми не повинні применшувати або ігнорувати широкомасштабні довгострокові наслідки, які цей вид сексуального насильства може мати для здоров'я і життя тих, хто вижив".

Коментарі надійшли на наступний день після того, як депутати попередили, що уряд намагається прийняти закон, який буде санкціонувати вбивства, згвалтування і тортури з боку таємних агентів без надання належних підстав.

Гаррієт Харман, який очолює об'єднаний комітет з прав людини, який підготував тривожний звіт, сказала, що закон, який в даний час вивчається Палатою лордів, «викликає серйозні проблеми з правами людини».

Депутат від лейбористів додав: "Це дозволяє чиновникам таємно санкціонувати злочини на вулицях Великобританії і за кордоном. У законопроект слід додати чіткі обмеження на масштаби і види злочинів, які можуть бути дозволені.

«Ми не можемо прийняти закон, який залишає відкритою можливість санкціонованих державою згвалтувань, вбивств або тортур».

Сара Грін, директор коаліції для припинення насильства щодо жінок, сказала The Independent, що законопроект про секретні агенти викликає велике занепокоєння.

«Це велике полегшення, що об'єднаний комітет з прав людини висловив цю стурбованість так ясно і так прямо, тому що ми не можемо зрозуміти, що уряд намагається зробити з цим законопроектом», - сказала вона.

"Вони хочуть, щоб ми санкціонували акти тортур, включаючи згвалтування. Це, безумовно, немислимо. Для цього немає прийнятного виправдання, і депутати в палаті повинні гарантувати, що цього не буде зроблено".

Коаліція засуджує нездатність уряду встановити будь-які обмеження на кримінальні злочини, які можуть бути санкціоновані, аргументуючи це тим, що законопроект повинен включати обмеження, як у випадку з аналогічною легалізацією в Америці і Канаді.

Коментарі пані Грін пішли слідом за таємним розслідуванням поліції, в якому вивчалася тактика, яку особливий демонстраційний загін столичної поліції (SDS) і секретна частина національного розвідувального управління громадського порядку використовували з кінця 1960-х років.

Розслідування, розпочате на початку місяця, розглядає безліч дуже серйозних заяв про систематичні зловживання з боку таємних поліцейських підрозділів, оскільки воно досліджує, як таємні офіцери шпигували за більш ніж тисячею політичних груп.

Його запустила Тереза Мей, коли вона працювала міністром внутрішніх справ, ще в 2015 році, але це одне з найбільш відкладених громадських розслідувань в історії Великобританії.