Дослідники виявили в Єгипті кілька десятків трун з древніми муміями і пам'ятники культури.

Чиновники вважають, що в цьому регіоні зберігається безліч поховань людей і тварин.

саркофаги в Єгипті
саркофаги в Єгипті

Єгипетські археологи знайшли щонайменше 100 стародавніх трун, деякі з яких були з муміями всередині, а також близько 40 позолочених статуй у великому фараонівському некрополі на південь від Каїра.

Запечатані саркофаги та статуї, поховані понад 2500 років тому, дослідники виставили на імпровізованій виставці біля підніжжя ступінчастої піраміди Джосера в Саккарі.

Археологи вже відкрили одну з трун з добре збереженою мумією, яка загорнута в тканину. Вони провели рентгенівський знімок, візуалізуючи будови стародавньої мумії, показуючи, як збереглося тіло.

єгипетські саркофаги
єгипетські саркофаги

Міністр туризму Халед Ель-Анані повідомив на прес-конференції, що предмети відносяться до птолемеївської династії, що правила Єгиптом близько 300 років — приблизно з 320 р.До н. е. до приблизно 30 р. До н. е. і до пізнього періоду (664-332 р. до н. е.).

Артефакти перевезуть в три музеї Каїра, включаючи Великий Єгипетський музей, який Єгипет будує недалеко від знаменитих пірамід Гізи. Чиновник зазначив, що вони оголосять про ще одне відкриття в Саккарському некрополі пізніше цього року.

"Саккара поки видала тільки один відсоток того, що в ній є, — зазначив Аль-Анані. - Якщо ми продовжимо наші розкопки, очікується, що в ньому будуть знайдені різні могили людей і тварин. Це дуже багатий район", - додав він.

єгипетські саркофаги
єгипетські саркофаги

За словами чиновника, артефакти, про які було оголошено в суботу, відносяться до пізнього періоду Стародавнього Єгипту і епохи Птолемеїв. В останні роки Єгипет оголосив про кілька археологічних відкриттів в декількох частинах країни в спробі відродити індустрію туризму.