Обраний президент США Джо Байден засмутив представників РПЦ. Свої жалю висловив глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Іларіон, зазначивши, що демократ дотримується поглядів, що йдуть врозріз з вченням католицької церкви, парафіянином якої він є.

Його слова наводить "Інтерфакс".

Джо Байден
Джо Байден

"Дуже важливо, щоб його громадянська позиція відповідала позиції тієї конфесії, до якої він належить. Ось ми знаємо, яке вчення сповідує католицька церква щодо цінності життя людини, щодо абортів, операцій зі зміни статі. Пан Байден неодноразово висловлював погляди, які не відповідають цьому вченню», — розповів митрополит Іларіон в ефірі програми «Церква і мир».

У Московському Патріархаті також висловили сподівання, що ставши президентом США, Байден діятиме в руслі навчань католицької церкви — перестане підтримувати аборти та операції зі зміни статі.

Джо Байден
Джо Байден

Претендент на посаду глави Білого дому Джо Байден проголосив себе обраним президентом США 7 листопада — за різними підрахунками, він набрав від 273 до 290 голосів вибірників при необхідних 270.

Нинішній американський лідер Дональд Трамп у відповідь зауважив, що його суперник поквапився назвати себе новим президентом.