Мер Варшави Рафал Тшасковський пообіцяв зупинити співфінансування поліції, якщо вона не припинить застосовувати насильство до учасників акцій проти заборони на аборти.

Як передає портал Українці, про цю інформацію йдеться в повідомленні на сайті місцевої мерії.

Тшасковський заявив, що поліція за останні декілька днів змінила своє ставлення до демонстрантів – проти людей почали застосовувати кийки і газ.

«Ще кілька тижнів тому поліція займалася захистом демонстрантів. Тепер, як ви бачите, поліція за політичним наказом змушена порушувати основні принципи, яким вона повинна слідувати», – сказав він.

Згідно зі словами мера Варшави, основний принцип дій поліції – незастосування сили проти мирних демонстрантів. Він додав, що кожен поліцейський повинен мати маркування, а після кожного застосування сили, включаючи прямий примус, поліція повинна надати звіт у парламентський комітет.

Протести у Польщі. фото: Радіо Свобода

Рафал Тшасковський пообіцяв, що влада столиці Польщі уважно стежитиме за діями поліції в ці вихідні. Якщо знову будуть порушені стандарти роботи, то він разом з іншими мерами міст буде розглядати питання про зупинку співфінансування правоохоронців.

Мерія зазначила, що багато років співфінансує діяльність поліції. У 2020 році було виділено понад шість мільйонів злотих (це 1,6 млн доларів).

Зазначимо, що закони про переривання вагітності в Польщі – найсуворіші в Європі та одні з найсуворіших у світі.

При цьому, досі аборт можна було зробити законно тільки в разі зґвалтування, інцесту, серйозної загрози життю матері і патології плода.

Нагадаємо, що активістка Femen оголилась біля Офісу президента: що за акція відбулася.

Раніше ми повідомляли, що у ВООЗ заявили, що локдаун на Різдво необхідний, але спричинить протести.

Також нагадаємо, що невідомий почав стріляти в популярному ТРЦ: вісім поранених.