Комісія ООН з наркотичних засобів у середу, 2 грудня, проголосувала за рекласифікацію канабісу і його похідних, вилучивши їх з категорії найнебезпечніших наркотиків.

Про це повідомляє американська газета The New York Times.

Комісія, до складу якої входять 53 держави-члени, розглядала серію рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо рекласифікації канабісу і його похідних. Ці рекомендації вперше були розроблені ВООЗ у 2019 році. Але вони викликали політичний розкол, що призвело до надзвичайних затримок в голосуванні.

ВООЗ, скріншот: YouTube
ВООЗ, скріншот: YouTube

Зокрема, увага членів ВООЗ була зосереджена на виключенні канабісу зі списку IV “Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року”, де він був позначений як засіб, що викликає сильну залежність — на рівні з героїном.

У результаті голосування перекласифікацію підтримали 27 членів, 25 виступили проти. Зокрема її підтримали США і країни Європи. Серед противників — Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія. Утрималася лише одна країна — Україна.

Це довгоочікуване рішення може відкрити шлях для розширення досліджень і використання марихуани в медицині. Незалежний дослідник наркополітики зазначив, що канабіс протягом всієї історії використовувався в медичних цілях, і прийняте зараз рішення відновило цей статус.

А віцепрезидент канадської компанії з виготовлення канабісу Canopy Growth Дірк Хайтепрім заявив, що голосування стало “великим кроком вперед”.

Водночас експерти вважають, що це рішення не матиме негайного впливу на ослаблення міжнародного контролю. Адже уряди як і раніше самі ухвалюватимуть рішення про те, як класифікувати канабіс, але рішення ООН може стати підґрунтям для зміни політики багатьох країн.

Раніше ми повідомляли, чоловік прожив 100 років завдяки алкоголю, фастфуду і цигаркам: несподіване одкровення довгожителя. 100-річний житель Китаю відкрив секрет свого довголіття

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші