Рибалка з Таїланду звернувся в поліцію, щоб забезпечити собі безпеку. Адже після того, як він знайшов величезний шматок блювоти кашалота, багато хто може покуситися на його багатство.

Про це пише Daily Mail

Під час прогулянки по пляжу 60-річний Наріс Суваннасанг виявив незвичайні бліді грудки, що нагадують камені. Тоді рибалка покликав своїх родичів, щоб вони допомогли дотягнути знахідку до будинку.

Рибалка знайшов блювоту кита
Рибалка знайшов блювоту кита

Вони припустили, що згустки-амбра, застигла блювота китів. Підплавивши її запальничкою і відчувши характерний запах, в'єтнамці переконалися в своїй правоті.

Наріс розповів, що виявлена амбра важить близько 100 кілограмів. Випадок унікальний-ще ніколи людині не вдавалося знаходити такий великий згусток. Але це ще не все. З рибалкою зв'язався місцевий бізнесмен, який запропонував за знахідку 97,4 мільйона тайських батів.

Звичайно, від такої пропозиції чоловікові важко відмовитися - За місяць він заробляє 20 тисяч батів.

Рибалка знайшов блювоту кита
Рибалка знайшов блювоту кита

Амбра-горюча воскоподібна речовина, яка утворюється в кишечнику кашалотів. Часто їх знаходять в морській воді або на прилеглих берегах.

Його використовують у виробництві духів в якості фіксатора. Коштує така "блювота кашалота" теж зовсім чимало — в середньому 50 тисяч доларів за кілограм.