Іранський відома зірка Instagram на прізвисько "зомбі Анджеліна Джолі" була ув'язнена в Ірані за свою діяльність.

Відома в Мережі як Сахар Табар, 19-річна Фатемех Хішванд відбуде 10 років в'язниці за "пропаганду корупції в суспільстві".

До того, як її обліковий запис було видалено, Хішванд мав 486 000 абонентів після того, як вона регулярно публікувала фотографії її виснаженого обличчя.

Сахар Табар "Зомбі Анджеліна Джолі"
Сахар Табар "Зомбі Анджеліна Джолі"

Хоча більша частина діалогу навколо її фотографій була зосереджена на тому, які операції могли бути перенесені, Хішванд наполягав, що вони були результатом макіяжу та Photoshop.

Вперше вона була заарештована рік тому за звинуваченням у богохульстві, підбурюванні до насильства, отриманні доходів неналежними способами і підбурюванні молоді до корупції, як тоді повідомляло інформаційне агентство Таснім.

Про її вирок вперше повідомив у Твіттері Іранський журналіст Масіх Алінеджад, який написав: "10 років в'язниці для іранського інстаграмера, який використовував макіяж і Photoshop, щоб стати зомбі Анджеліною Джолі".

"Сахар Табар всього 19 років. Її жарт привела її до в'язниці. Її мати кожен день плаче, щоб звільнити невинну дочку. Дорога Анджеліна Джолі! нам потрібен ваш голос тут. Допоможіть нам", - додала вона.

Закликавши актрису допомогти звільнити відому блогершу, Алінежад сказав: "Ісламська Республіка давно мучила жінок. Ми повинні об'єднатися проти цього гендерного апартеїду".

У липні 2019 року Хішванд вперше опублікувала знімок своєї колишньої зовнішності. Пізніше вона зізналася, що перенесла операцію на обличчі, в тому числі пластику носа, наповнювачі для губ і ліпосакцію.

Вона сказала: "це фотошоп і макіяж. Кожен раз, коли я публікую фотографію, я фарбую своє обличчя все більш забавно. Це спосіб самовираження, свого роду мистецтво. Мої шанувальники знають, що це не моє справжнє обличчя", - цитує її слова MailOnline.

Це не перший випадок, коли іранський уряд заарештовує впливових осіб за порушення його суворих законів.

У 2018 році була заарештована Маедех Ходжабрі, дівчина-підліток, яка розмістила в мережі відео, де вона танцює без обов'язкового носіння хіджабу.

На підтримку своєї справи інша жінка, в тому числі Алінежад, послідувала її прикладу і також розмістила в Інтернеті відео, в яких вони танцюють.

У відео, розміщеному в її акаунті в Твіттері, Алінеджад сказала: "Я танцюю в громадському парку в Тегерані, щоб підтримати Маедех, 19-річну дівчину, яку заарештували за танці".