Російський режисер-документаліст Віталій Манський 22 грудня прийшов до будівлі Федеральної Служби безпеки РФ в Москві на акцію на підтримку опозиційного політика Олексія Навального.

Він стояв з трусами в руках, відео оприлюднив у Facebook колега Манського – режисер-документаліст Аскольд Куров.

"Новой газете" Куров розповів, що Манський встиг простояти на пікеті "буквально п'ять секунд". Потім, як видно на відео, до Манського підійшли поліцейські і запитали, навіщо він це зробив.

"Щоб чисті були", – відповів режисер, струшуючи і складаючи труси. Він підкреслив, що вийшов на протест, щоб висловити громадянську позицію.

Потім, сказав Куров, Манського затримали і відвезли у відділення.

Пізніше режисер повідомив, що його колегу випустили.

"Манський на волі, але у нього вилучили труси", – написав Куров, оприлюднивши коментар режисера.

"Головне досягнення сьогоднішнього дня, що мої труси - у справі. Вони підшиті до справи. У Росії світлого майбутнього прийдуть люди в архів, будуть розбиратися, як ми жили. Відкривають справу - а там труси", - зіронізував Манський.

Режисер назвав абсурдом ситуацію з його затриманням.

"Я потрапив у величезний світ абсурду. Коли 20 дорослих мужиків займаються тим, що заарештовують людину, яка робить фотографію, а потім ціле відділення міліції – люди з погонами із зірочками – множить цей абсурд і бетонує його, він виростає в гору абсурду", – резюмував Манський.

14 грудня було оприлюднено розслідування The Insider, Bellingcat, CNN і Der Spiegel, в якому повідомлялося, що Навального отруїла в Томську група співробітників ФСБ. За даними розслідувачів, це була друга за два місяці спроба отруєння - при першій, в липні 2020-го, постраждала дружина опозиціонера Юлія. Навальний з дружиною брали участь у розслідуванні. Політик оприлюднив відео, в якому сказав, що знає імена отруйників. Опозиціонер підкреслив, що вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом Путіна.