Новий камуфляж представлений британцями може обдурити як людське око, так і технологію дронів.

Нове випробування показало, що відмова від маскування танків "болотний стандартний зелений" знизив рівень виявлення на 80%.

Дослідження нового дизайну показують, що камуфляж з різним малюнком може додати ще один рівень захисту солдатів в бойових умовах.

Британці представили нове маскування танків
Британці представили нове маскування танків

Підполковник Роб Пейдж, командувач відділом випробувань і розробки бронетехніки, назвав результати "великою перемогою", повідомляє Telegraph.

Випробування на армійському танковому полігоні в Бовингтоне, графство Дорсет, показали, що солдатам без спеціальної оптики набагато важче побачити нову конструкцію.

Підполковник Пейдж сказав:»молоді солдати зі свіжими ідеями в поєднанні з досвідченими інструкторами і професіоналами атакують його по-іншому".

Замаскувати танк на дальності до 300 метрів практично неможливо, солдати майже завжди помітять машину.

За межами 1000 метрів складно підібрати кольори танка. Історично склалося так, що більшість бойових дій протитанкових систем відбувається на відстані від 300 до 1000 метрів.

Новий дизайн покликаний найкращим чином працювати в цих діапазонах.

Майор Чарлі Брунскілл сказав:

якщо я зможу відкласти цей цикл націлювання, це буде перемога, тому що ця штука не працює сама по собі. Як тільки протитанкова команда покаже себе і пройде цей цикл, якщо я зможу додати до цього ще три секунди, я, можливо, зможу першим вистрілити

Британці представили нове маскування танків
Британці представили нове маскування танків

Новий дизайн складається з суміші піксельних блоків п'яти кольорів з різними тепловими та інфрачервоними властивостями.

Отриманий камуфляж заважає солдатам і дронам розпізнавати те, що вони бачать.

Системи зброї противника, що використовують штучний інтелект для розпізнавання танка, також можуть бути обдурені схемами забарвлення і сучасними технологіями.

Девід Уіллі, куратор танкового музею в Бовінгтоні, каже, що фарбування танка в сучасний дизайн також має психологічний вплив на ворогів.

Він сказав:»Ніколи не недооцінюйте вплив важкої броні: як вона виглядає і яка її присутність".

Підполковник Пейдж додав: "Ви можете обдурити технології та людей. Факт».