«Білоруський лідер докотився до провокації з затриманням росіян» – російський політик

Президент Білорусії Олександр Лукашенко став нахлібником і практично паразитом на російсько-білоруських відносинах. Про це заявив радіостанції «Говорить Москва» перший заступник голови Держдуми у справах СНД, одіозний Костянтин Затулін.

Таким чином парламентарій прокоментував реакцію Лукашенка на затримання росіян в Білорусі. За його словами, арешт пов’язаний з бажанням білоруської влади проілюструвати свої заяви щодо іноземної загрози і спробі дестабілізувати ситуацію в країні. «Ця абсолютно кон’юнктурна дія означає, що Лукашенко ризикнув відносинами з Росією заради своїх власних інтересів, щоб нав’язати знову себе в якості президента, коли країна прийшла в протестний рух», – сказав Затулін і зазначив, що в цій ситуації білоруський лідер докотився до провокації з затриманням росіян.

Одіозний депутат також вважає, що конфлікт ускладнюється втручанням України. На його думку, Київ намагається «роздобути деякого з тих, хто затриманий», а білоруський МЗС підіграє цьому.

Офіс Генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про арешт затриманих бойовиків «ПВК Вагнера». 28 особам, з яких дев'ятеро громадян України, оголошено про підозру за участь у терористичній організації.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Українське відомство висловило намір вимагати видачі цих осіб в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини на Донбасі.

Зараз йде підготовка документів, необхідних для направлення запитів про екстрадицію бойовиків. Питання про їх видачу буде вирішуватися компетентними органами Білорусі.

Раніше повідомлялося, що Білорусь просить Україну встановити причетність затриманих у Мінську до злочинів на Донбасі.