США розмістить в Польщі постійний військовий контингент, а кількість американських військових в країні збільшиться орієнтовно до 5000. Відповідне військове співробітництво політично погодили в Польщі.

Як повідомила прес-служба Міністерства національної оборони Польщі, президенти Анджей Дуда та Дональд Трамп підписали дві угоди, згідно з якими американські військові будуть розміщуватися в Польщі постійно, а не ротаційно, як раніше.

«Угода про посилену військову співпрацю між Польщею і США політично погоджено. Воно сприятиме подальшому поглибленню військової співпраці, зокрема збільшення присутності американських військових в Польщі », - йдеться в повідомленні.

У Міністерстві повідомили, що резиденція передового дивізійного командування і групи підтримки армії США буде розміщена в Познані, а штаб-квартира - в місті Дравсько-Поморське. Авіабаза ВПС США буде обслуговуватися на аеропорту «Страховіце» (Вроцлав).

Також повідомляється, що військовий контингент США буде розширено і в місті Ласк. Тут планують розташувати американські літаки з дистанційним управлінням, а в Повідзе розташується штаб військово-бойової бригади, підрозділи спеціального призначення та батальйон бойової матеріально-технічної підтримки.

Ще одне спецпідрозділ розташується в Люблинець, а бойові групи броньованої бригади розташуються в Жагані і Свентошуве.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що військове командування США прийняло рішення про перекидання близько 12 тисяч військовослужбовців з Німеччини в інші країни Європи для того, щоб більш ефективно стримувати військову агресію Російської Федерації.

Також повідомлялося, що в Держдумі РФ заявили, що якщо США приймуть закон про виділення військової допомоги Україні, це "може змусити" країну-агресора задуматися про постачання зброї на окупований нею Донбас.