Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило назвав повідомлення про його багатства «маячнею» і «нападками на церкву» з метою її компрометувати, передає «РІА Новини».

За словами високопоставленого священнослужителя, чутки про його добробут нібито викликані тим, що церква «говорить божу правду», і багатьом це не подобається.

«Коли ви читаєте найжахливіші речі про патріарха, архієреї, священиків, пам'ятайте, що там навіть краплі правди не буває. Все це спрямовано на те, щоб тих, хто правду Божу проголошує, скомпрометувати таким чином, щоб народ перестав слухати і довіряти », - запевняє патріарх.

патріарх Кирило
патріарх Кирило

З його слів, подібного «спокусі» піддаються не тільки миряни. Окремо Кирило сказав, що одного разу один архієрей попросив його про фінансову допомогу і послався на те, що стан патріарха становить $ 6 млрд.

«Ця маячня досягла свідомості архієрея, і він в нього повірив», - заявив Кирило.

Раніше предстоятель РПЦ раніше показав на публіці елітні годинник Ulysse Nardin вартістю понад 16 тисяч доларів.

До того ж, відомо, що він має резиденцію за 2,8 млрд. Рублів і яхту вартістю в 4 млн. Доларів, елітний автопарк і інші предмети розкоші. І при цьому віруючих церковник закликає «відмовитися від комфорту».