Умови в тюрмах різних країн кардинально відрізняються, як і раціони харчування ув'язнених. В одних державах тюремному меню можуть позаздрити навіть вільні люди, в інших засуджені задовольняються малос'едобной юшкою.

У цьому матеріалі ми розповідаємо про країни з найрозкішнішим і найогиднішим харчуванням для арештантів.

Великобританія

Британія
Чим годують у в'язницях світу

Британське тюремне меню сформовано з урахуванням денної норми КБЖУ. Сіль майже не використовують, жирних страв в меню немає, а всі продукти відварюють, тушкують, або запікають. На вибір завжди дві страви: на сніданок можуть запропонувати каші з різних круп, на обід — запечене м'ясо або боби в соусі, на вечерю — омлет або овочевий пиріг. За складання подібного меню вільні люди платять дієтологам чималі гроші, а ось британським арештантам вдається поправити здоров'я абсолютно безкоштовно.

Франція

Франція
Чим годують у в'язницях світу

На сніданок і вечерю засуджені їдять овочевий салат і десерт (тістечко або печиво). Обід теж починається з салату, другим же блюдом пропонується м'ясо в підливі з гарніром. Хліб видають тільки вранці, але зате кожен арештант отримує справжній хрусткий багет, який можна з'їсти відразу або залишити скибочку на вечір. Запивають їжу чаєм, кавою, соком. Двічі на тиждень замість салатів в тюремній їдальні з'являються гамбургери і картопля фрі. Однак фастфуд зеки купують за власні гроші.

Німеччина

Німеччина
Чим годують у в'язницях світу

Раціон в німецьких в'язницях дуже персоналізований: є як стандартне меню, так і окремі плани харчування для вегетаріанців, мусульман, діабетиків, тих, що худнуть. Класичний же сніданок складається з молочної каші, омлету і йогурту, а на обід і вечерю подають котлети, яйця, бекон, відварну картоплю, свіжі овочі або соління.

Японія

Японія
Чим годують у в'язницях світу

Основні тюремні страви-рис і місо-суп. Іноді вранці рис замінюють яєчнею. На обід і вечерю в меню додають варені овочі і рибу, а кілька разів на місяць дають хліб і джем. Купувати і отримувати їжу з волі заборонено. Джем-єдина доступна солодкість, тому «хлібні» дні сприймаються як свято.

Ізраїль

Ізраїль
Чим годують у в'язницях світу

Ув'язнених ізраїльтян годують їжею, яка вважається кошерною (відповідає канонам іудаїзму). Сніданок складається з молочних продуктів і хліба. В обід арештанти їдять яловичину, баранину або птицю з овочевим гарніром. Вечеря-відварений рис, картопляне пюре, чашка сиру. Їдальня працює за принципом шведського столу-у ув'язнених завжди є вибір з декількох страв.

Україна

Україна
Чим годують у в'язницях світу

Прес-служба Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України повідомила, що для ув'язнених у місцях позбавлення волі денна норма хліба буде скорочена з 1 січня 2020 року.

"Згідно з постановою, покращено добовий набір продуктів харчування за рахунок введення молока, яєць, спецій, сухофруктів (для приготування третьої страви на обід, не була передбачена попередніми нормами), збільшено добову норму видачі цукру, овочів.

Разом з тим, зменшено добову норму видачі хліба (в нових нормах передбачена видача хліба пшеничного з борошна I сорту - 500 г, в діючих нормах - хліб пшеничний з борошна II сорту - 150 г і хліб із суміші борошна житнього обдирного і пшеничного I сорту - 500 г) “, - зазначили в прес-службі відомства.

Відзначається, що харчування буде більш різноманітно, тому в місцях позбавлення волі передбачать використання напівфабрикатів, наприклад, пельменів, голубців, м'ясного і рибного фаршу.

Країни Африки

Країни Африки
Чим годують у в'язницях світу

Традиційна Африканська страва, каша нсима, яку варять з кукурудзяного борошна, молока, цукру і вершкового масла, подається у в'язницях у спрощеному варіанті – борошно змішують з водою замість молока і кип'ятять на вогні.

Несмачна юшка зі слизькими грудками дуже швидко твердне після охолодження, а в бідних країнах Африки ув'язнені харчуються тільки нею тричі на день. Через нестачу вітамінів деякі важко хворіють і не доживають до звільнення.

Раціон у в'язницях різних країн, як і умови, кардинально відрізняється. Залежати це може як від добробуту країни, так і від ставлення в ній до статусу ув'язненого.