Американські та єгипетські археологи, що працюють в одному з найвидатніших історичних місць Стародавнього Єгипту, виявили найстарішу відому пивоварню в світі.

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради Єгипет за старовинами, сказав, що фабрика була виявлена в Абідосі, Стародавньому похованні, розташованому в пустелі на захід від річки Ніл, більш ніж в 280 милях на південь від Каїра.

Пан Вазірі сказав, що фабрика сходить до правління короля Нармера, якого пам'ятають за об'єднання Стародавнього Єгипту на початку першого династичного періоду (3150 р.До н. е. - 2613 р. до н. е.).

вчені знайшли найдавнішу пивоварню в світі
вчені знайшли найдавнішу пивоварню в світі

За словами пана Вазірі, археологи виявили вісім одиниць - кожна близько 65 футів в довжину і 8 футів в ширину, кожна з яких містить приблизно 40 глиняних посудин в два ряди , які використовувалися для нагрівання суміші зерна і води для виробництва пива.

Спільну археологічну місію очолили доктор Метью Адамс з Інституту витончених мистецтв Нью-Йоркського університету і Дебора Вішак, доцент кафедри історії давньоєгипетського мистецтва і археології в Прінстонському університеті.

Доктор Адамс сказав, що фабрика повинна була бути побудована в цьому районі для проведення королівських ритуалів з пивом, і що археологи виявили докази використання пива в жертовних обрядах древніх єгиптян.

Вперше фабрика була згадана британськими археологами на початку 20 століття, але вони не змогли визначити її місцезнаходження, заявило Міністерство старожитностей.

вчені знайшли найдавнішу пивоварню в світі
вчені знайшли найдавнішу пивоварню в світі

Стародавній могильник Абідос був відомий своїми численними пам'ятками на честь Осіріса, бога підземного світу Стародавнього Єгипту і божества, відповідального за суд над душами в загробному житті.

Єгипет оголосив про десятки стародавніх відкриттів за останні пару років в надії залучити більше туристів.

Індустрія туризму оговталася від політичних потрясінь, що послідували за народним повстанням 2011 року, в результаті якого був повалений давній диктатор Хосні Мубарак.