У Білорусі одразу після закриття виборчих дільниць опублікували результати національного екзит-полу. Згідно з ним, за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців.

Читайте нас у Google News!

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Його головній конкурентці, опозиційній кандидатці Світлані Тихановській екзит-пол віддає 6,8% голосів.

Далі, за даними екзит-полу, ідуть ексдепутатка Анна Конопацька (2,3%), лідер кампанії «Говори правду» Андрій Дмитрієв (1,1%), голова партії «Білоруська соціал-демократична громада» Сергій Черечень (0,09%).

Проти всіх, за даним екзит-полу, проголосували 9,2% виборців.

Екзит-пол проводила Молодіжна лабораторія соцдосліджень на замовлення національного представництва Міждержавної телерадіокомпанії «Мир». Опитування проводили на 320 дільницях, опитали 12 340 людей.

За даними Центральної виборчої комісії, явка станом на 18:00 становила понад 79%.

9 серпня в Білорусі проходять вибори президента. У низці міст Білорусі та столицях європейських держав вишикувалися черги до виборчих дільниць. Зокрема, у Києві біля посольства Білорусі очікували близько 500 охочих проголосувати.

Із самого ранку до Мінська стягують військову техніку. Ближче до вечора ОМОН перекрив центральну вулицю міста — проспект Незалежності. Головні будівлі оточили військові та спецтехніка.

У різних містах жителі повідомляють про перебої з інтернетом — проблеми фіксують у роботі Telegram, Viber, YouTube і кількох популярних новинних ресурсів.