Обмеження введуть поетапно, починаючи з 2035 року.

Каліфорнійський рада з чистого повітря (CARB) прийняв нове правило, яке вимагає, щоб комерційні вантажівки і фургони до 2045 року мали нульові викиди шкідливих речовин в атмосферу. Так влада хоче зменшити кількість шкідливих для екології дизельних двигунів, на яких працюють більшість вантажівок.

Також відомство зажадало, щоб з 2029 року транзитні агентства закуповували електричні автобуси. Крім того, програма ZEV (Zero Emission Vehicle - транспортний засіб з нульовим викидом вихлопних газів) повинна зменшити кількість автомобілів, які шкодять природі.

Нове правило будуть запроваджувати поетапно. Каліфорнійські регулятори вимагають, щоб до 2035 року половина проданих в штаті вантажівок була без викидів. Всі транспортні засоби ближнього прямування в портах і на залізничних верфях також повинні бути з нульовим рівнем викидів до 2035 року, а всі вантажівки і фургони для доставки посилок «останньої милі» повинні стати екологічно чистими до 2040 року. Більш жорсткі вимоги набудуть чинності вже в 2024 році.

Видання The Verge відзначає, що в Каліфорнії на частку дизельних вантажівок доводиться лише 7% від загальної кількості транспортних засобів. Незважаючи на це, вони виробляють 70% смогу і 80% викидів дизельної сажі.

Як повідомили у відомстві, ще 14 штатів прийняли програму ZEV для легкових автомобілів, яка була запущена на початку 1990-х років і підштовхнула автовиробників до розробки гібридних і повністю електричних автомобілів. При цьому Каліфорнія розробила свій власний правило по розробці екологічних чистих автомобілів, яке підписали Ford, Volkswagen, BMW і Honda.

Влада Каліфорнії ведуть переговори з сімома штатами, які теж можуть прийняти нове правило про перевезення вантажів на транспорті з нульовими викидами.