Випробування стали частиною програми Autonomous Taxi, Takeoff and Landing (ATTOL), спрямованої на підвищення безпеки авіаперевезень.

Aviation Week поділилася відео автоматичної посадки A350-1000, виконаної на основі візуальних даних. На представленому ролику видно, як авіалайнер здійснює посадку в аеропорту Тулуза-Бланьяк. Тести провели ще в квітні 2020 року.

Всього в рамках квітневих випробувань виконали чотири повністю автоматичних зльоту і п'ять повністю автоматичних посадок. Під час них льотчики перебували в кабіні і могли в будь-який момент взяти керування на себе.

Тести стали частиною амбітної програми ATTOL (Autonomous Taxi, Takeoff and Landing), спрямованої на відпрацювання автоматичного рулювання, зльоту і посадки. В її основі лежать нейромережеві алгоритми, що обробляють дані з відеокамер. Деталі про пристрій систем Airbus не розкриває.

Нагадаємо, в січні цього року стало відомо, що Airbus провела випробування системи автоматичного зльоту. Як і під час пізніших тестів, європейці використовували A350-1000.