Японські вчені вважають, що у людей може розвинутися Шосте почуття, подібне до того, що є у кажанів, – ехолокація, пише Daily Express.

Дослідження, опубліковане в Plos One раніше цього місяця, стверджує, що люди мають дуже просту форму ехолокації – рисою, що спостерігається у інших видів, таких як кажани та дельфіни, що допомагає визначити форму та рух об'єктів за допомогою звуку. У бесіді з Pop Mech Міва Сумія, доктор філософії, дослідник, пов'язаний з Центром інформації та нейронних мереж, і один з авторів дослідження, сказав, що це відкриття може призвести до більшого розуміння людського мозку.

кажан
кажан

Пан Міва сказав: "Вивчення того, як люди можуть надбати нові сенсорні здібності для розпізнавання навколишнього середовища за допомогою звуків [тобто ехолокації], може призвести до розуміння гнучкості людського мозку. Ми також можемо отримати уявлення про стратегію сприйняття інших видів [наприклад, кажанів], порівнюючи їх зі знаннями, отриманими в дослідженнях ехолокації людини".

Насправді люди володіють більш ніж п'ятьма основними почуттями дотику, зору, звуку, смаку і запаху.

Фактично, у людей є безліч додаткових другорядних почуттів, таких як просторова орієнтація, пропріоцепція (положення тіла) і сприйняття болю, в той час як у інших тварин є ще більш просунуті почуття, такі як здатність виявляти електричні та магнітні сигнали.

У складному експерименті 15 учасників використовували пристрій для генерації ехолокаційного сигналу, який відбивався від двох обертових або нерухомих циліндрів дивної форми, а потім слухали відбитий звук через навушники.

Відбитий звук був візуалізований бінаурально, щоб створити відчуття об'ємного звуку, аналогічне автономному сенсорному меридіональному відгуку (ASMR).

Пан Сумія додав: "Синтетичний сигнал ехолокації, використаний у цьому дослідженні, включав високочастотні сигнали до 41 кГц, які люди не можуть чути".

Учасники дослідження змогли ідентифікувати існування обертових циліндрів, використовуючи тільки відбитий звук по тембру і висоті луни, хоча вони не могли безпосередньо бачити об'єкти.

кажан
кажан

Однак учасники не змогли точно визначити точну форму нерухомих об'єктів, на поверхні яких були вигравірувані спеціальні борозенки. Вчені вважають, що це дослідження має практичне застосування для людей з порушеннями зору, такими як сліпота. У майбутньому люди з порушеннями зору зможуть орієнтуватися в світі за допомогою технології ехолокації.

Деніел Кіш, президент організації World Access for the Blind, є прихильником методів ехолокації.

Виступаючи в журналі Smithsonian Magazine в 2017 році, він сказав: "Ви можете заповнити бібліотеки тим, що ми знаємо про зорову систему людини, але те, що ми знаємо про людську ехолокацію, ледве заповнить книжкову полицю".