Центри США з контролю і профілактики захворювань (CDC) закликали людей утримуватися від цілування живої домашньої птиці під час спалаху сальмонели, передає ВВС.

CDC та представники громадської охорони здоров'я розслідують спалахи сальмонели після того, як в 43 штатах було зареєстровано 163 хворих.

Інфекції були пов'язані з контактом з домашньою птицею на задньому дворі.

курка, яка стала півнем
курка, яка стала півнем

"Не цілуйте і не притискайте птахів, так як це може привести до потрапляння мікробів в ваш рот і викликати захворювання", - заявило агентство охорони здоров'я.

Він попередив, що домашня птиця, така як курка і качка, може переносити мікроби сальмонели, навіть якщо вони виглядають здоровими і чистими, і ці мікроби можуть легко поширюватися в місцях, де вони живуть і бродять.

Інфекція може викликати жар, діарею, біль у шлунку та блювоту. Більшість людей одужують без лікування, але більш важкі випадки можуть призвести до смерті.

За даними CDC, одна третина людей, хворих під час недавніх спалахів, були молодші п'яти років.

З середини лютого в лікарню госпіталізовано близько 34 осіб, але про смертельні випадки не повідомлялося.

Рада CDC також наполягає на митті рук після контакту з домашньою птицею і запобігання дотику дітей до птахів. За його оцінками, бактерії сальмонели, які можна знайти в сирому або недовареному м'ясі, яйцях або інших харчових продуктах, викликають близько 1,35 мільйона інфекцій в США щороку і 420 смертей.

CDC-це Державне агентство США, яке відповідає за надання медичних рекомендацій; наприклад, минулого тижня він змінив керівництво з масок для обличчя, заявивши, що люди, які були повністю вакциновані проти Covid-19, більше не потребують їх у більшості місць.