Китай відмовляється від політики двох дітей і закликає сім'ї заводити трьох дітей, щоб боротися зі "старінням населення".

Про це повідомляє The Sun.

За повідомленнями державних ЗМІ, цей крок був схвалений президентом Сі Цзіньпіном через побоювання з приводу повільного зростання населення країни.

Це сталося після того, як в 2016 році Пекін скасував свою сумнозвісну політику "однієї дитини", яка діяла з кінця 1970-х років через побоювання з приводу старіння робочої сили та економічної стагнації.

Обмеження на двох дітей не призвело до стійкого зростання народжуваності, оскільки висока вартість виховання дітей у китайських містах утримувала багато пар від створення сімей.

"Для подальшої оптимізації політики щодо народжуваності (Китай) буде впроваджувати політику "одна подружня пара може мати трьох дітей", - повідомило державне інформаційне агентство Сіньхуа в звіті про зустріч.

Зміни будуть супроводжуватися "заходами підтримки, які сприятимуть поліпшенню структури населення нашої країни, виконанню стратегії країни щодо активної протидії старіючому населенню і збереженню переваг і забезпеченості людськими ресурсами", - йдеться в доповіді.

Заходи підтримки не уточнюються.

Це оголошення викликало холодну реакцію в китайських соціальних мережах, де багато людей сказали, що не можуть дозволити собі мати навіть одного або двох дітей.

"Я готовий мати трьох дітей, якщо ви дасте мені 5 мільйонів юанів (785 650 доларів)", - написав один з користувачів Weibo.

На початку цього місяця перепис населення, що проводиться раз на десятиліття, показав, що населення Китаю зростало найповільнішими темпами за останнє десятиліття з 1950-х років до 1,41 мільярда.

Дані також показали, що тільки до 2020 року коефіцієнт фертильності складе всього 1,3 дитини на жінку, нарівні зі старіючими суспільствами, такими як Японія та Італія.

Національне статистичне бюро заявило, що, незважаючи на зусилля по заохоченню пар народжувати дітей, щорічне народження дітей в Китаї продовжувало падати до рекордно низького рівня в 12 мільйонів в 2020 році.

Повільне зростання населення супроводжується різким падінням числа людей працездатного віку, що знову викликає побоювання кризи, що насувається. Гендерний баланс Китаю також був спотворений десятиліттями політики однієї дитини і традиційним соціальним уподобанням хлопчиків, що спровокувало ціле покоління абортів за ознакою статі і кинутих дівчаток.

Хоча політика була пом'якшена в останні кілька років, це не викликало бебі-буму, як сподівалися політики. Падіння показників одружень в останні роки спричинило за собою зниження народжуваності, як і зростання вартості життя, а також все більш широкі можливості і освіту жінок, які відкладають або уникають пологів.

Демографічний зсув у Китаї має серйозні економічні та політичні наслідки для другої за величиною економіки світу. За прогнозами, до 2050 року третина китайців стануть літніми людьми, що чинитиме величезний тиск на державу з метою забезпечення пенсій та медичного обслуговування.

Комуністична партія також заявила сьогодні, що буде поступово збільшувати пенсійний вік в країні, але не надала ніяких подробиць.