Грейс Берк-Уайт була типовим підлітком і старанно вчилася для отримання атестата зрілості, але раптово несподівано її вразив ряд дивних і незвичайних симптомів.

Дівчина розповіла, як у підлітковому віці вона захворіла хворобою, через яку протягом року вона могла тільки шепотіти. У віці 16 років, коли вона готувалася до іспитів A-Level, Грейс Берк-Уайт була вражена найсильнішою втомою і досить дивним симптомом раптової втрати голосу.

Лікарі були спантеличені її раптовою хворобою, через яку Грейс втратила здатність правильно користуватися руками. Її залишили прикутою до ліжка на кілька місяців, поки вчені намагалися розібратися, чому Грейс могла тільки шепотіти і чому були виявлені інші симптоми.

дівчину вразила дивна хвороба
дівчину вразила дивна хвороба

22-річна дівчина сказала Liverpool Echo: "Коли я вперше захворіла, мені було 16 років, я не могла рухатися і що-небудь робити. Я просто застрягла в ліжку. І тоді я не могла використовувати свої руки, я не могла нічого схопити і ні до чого доторкнутися, вони були дуже болючими. Це було досить важко, я була дуже активною людиною, кожен день ходила в шостий клас, і після цього я стала нездатною що-небудь робити. Але найскладнішим було не знати, що це було. Я думаю, що у мене в голові було те, що якщо я знаю, що це таке, я зможу з цим жити".

Грейс також почала відчувати себе ізольованою і відстороненою від своїх друзів, оскільки вона все більше ізолювалася через свій стан.

Після декількох місяців випробувань Грейс в кінцевому підсумку був діагностований синдром хронічної втоми (CFS), часто відомий як ME, і фіброміалгія, викликана хронічним нервовим болем.

Хоча діагноз був корисний, їй довелося розібратися в більшій частині хвороби методом проб і помилок, оскільки хвороба була погано вивчена. На щастя, голос Грейс повернувся, і ніякі спалахи цього стану з тих пір не означали, що вона знову втратила голос.

Однак як тільки її справи пішли на поправку, її спіткала ще одна невдача.

Проводячи тести на її руках, лікарі були вражені тим, наскільки обмежений діапазон рухів її спини, і почали досліджувати її. Пізніше у неї було діагностовано рідкісне захворювання, назване анкілозуючим спондильозом, при якому запалення вражає хребет.