Учений навчили бджіл виконувати простий математичний тест без потреби в числах. Комах індивідуально навчили розпізнавати таблички з різною кількістю фігур.

Про це повідомляється на порталі "Mirror".

Нове дослідження показало, що для того, щоб займатися математикою, не потрібен масивний мозок.

Насправді було виявлено, що скромна бджола і її мініатюрний черевик мають вроджену здатність вирішувати проблеми.

Боффінс з Університету Шеффілда виявив, що бджоли можуть пройти тест, покладаючись на безперервні, нечисленні сигнали, а не на числа.

Завдання, яке використовується в дослідженні, яке є звичайним для досліджень здатності тварин рахувати, полягала в тому, що солодкі ласощі було заховано за однією з декількох табличок. Потім на кожному з них відображалося різну кількість фігур.

Медоносні бджоли були індивідуально навчені розпізнавати таблички з різною кількістю фігур.

Деякі навчилися знаходити солодкий ласий шматочок на плакатах, на яких зображено найбільшу кількість форм, в той час як інші знаходили ласощі на плакатах, на яких зображено найменшу кількість форм.

Бджола
Бджола

Команда Шеффілда побачила, що як тільки бджоли засвоїли це правило, вони змогли швидко ідентифікувати табличку з найбільшою або найменшою кількістю фігур, щоб знайти частування.

Потім в дослідженні була зроблена спроба з'ясувати, чи використовували бджоли нечислові підказки, показавши дві таблички з однаковою кількістю форм, але розкладені вони по-різному і різного розміру.

Ніхто не мав частування - це означає, що, якщо бджоли використовували цифри для вирішення першого завдання, вони повинні були б летіти до кожної таблички в пошуках призу однаково.

Доктор Хаді Мабоуді, провідний автор статті з Університету Шеффілда, сказав: "Результати нашого дослідження показують, що тварини неймовірно розумні і можуть вирішувати завдання ефективним і несподіваним чином. Це буде дуже практично в майбутньому для штучного інтелекту, для розробки розумних машин на основі тварин, які еволюціонували для певних завдань. Це не означає, що бджоли або інші невербальні тварини не можуть розуміти числа, але це передбачає, що тварини використовують нечисленні властивості для вирішення математичних завдань, з якими вони часто стикаються, якщо така інформація доступна. Однак ми сподіваємось, що наше дослідження допоможе краще зрозуміти методи математичного пізнання тварин".

Нагадаємо, що депутати проголосували за заборону електронних сигарет.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у Великобританії показали в'язницю майбутнього.
Також портал "Українці" писав, що дівчина, яку кинули, стала Міс Великобританія.