Нові дані подвійних зондів НАСА Gravity Recovery і Climate Experiment показали, що танення полярних крижаних покривів змістило центр ваги планети, змусивши її коливатися навколо своєї осі.

Про це повідомляється на порталі "Daily Star".

Вісь Землі змістилася. І це наша вина.

У планети є два набори "полюсів" - магнітні північний і південний полюси.

Але фактична вісь обертання - сприймайте її як штифти, на яких обертається ваш старий шкільний глобус - повинна залишатися досить постійною.

Ця друга вісь змістилася. Дослідники з Інституту географічних наук та досліджень природних ресурсів у Китаї та технічного університету Данії використовували супутникові дані космічного корабля NASA Gravity Recovery and Climate Experiment (GRACE), щоб подивитися, як обертається Земля.

Земля
Земля

Вони виявили, що зміна клімату через танення полярних крижаних покривів дозволила океанам більше рухатися в міру обертання планети. З часом це явище трохи змістило вісь Землі на схід.

Щоб підтвердити свої висновки, вчені взяли кліматичну модель, яка відповідає даним 2000-х і 2010-х років, і датували її до 90-х років, щоб побачити, наскільки збігаються цифри.

Їх дослідження під назвою "Полярний дрейф в 1990-і роки, пояснюваний змінами в наземних водосховищах" опубліковано в поточному випуску наукового журналу Geophysical Research Letters.

У документі пояснюється, як зміна кількості поверхневих вод на планеті призвела до зміщення землі на схід з 1990-х років.

Земля
Земля

Незважаючи на те, що зміна поки порівняно крихітна, вкрай незвично, щоб будь-які помітні зміни в обертанні або нахилі Землі відбувалися всього за 30 років. Якщо це явище продовжиться, ефект може бути драматичним.

Ми також зобов'язані, принаймні з геологічної точки зору-переворотом магнітних полюсів Землі.

Останній раз повне перемикання відбулося 780 000 років тому, хоча є свідчення ще одного тимчасового "сплеску" в магнітному полі планети близько 41 000 років тому.

Переворот магнітних полюсів навряд чи стане великою проблемою в довгостроковій перспективі, період, протягом якого відбуваються зміни, може привести до серйозних проблем не тільки для інженерів супутників, але і для тих, хто загоряє. Ця зміна дозволить сонячному випромінюванню проходити через магнітосферу, що призведе до збільшення числа випадків раку шкіри.

Земля
Земля

Вчені з Університету Лідса доктор Філ Лівермор і доктор Джон Маунд пояснили на академічному сайті the Conversation: "Зміна магнітного поля під час інверсії послабить його екрануючий ефект, що призведе до підвищення рівня радіації на поверхні Землі і над нею. Якби це сталося сьогодні, збільшення кількості заряджених частинок, що досягають Землі, призвело б до збільшення ризиків для супутників, авіації та наземної електричної інфраструктури".

Нагадаємо, що вчені повідомляють, що бджоли можуть вирішувати математичні завдання.

Як раніше повідомляв портал "Українці", вчені знайшли скам'янілу какашку 1000-річної давності.