Гілберт Пул-молодший провів у в'язниці три десятиліття за злочин, якого він не скоював.

Тільки в 2021-му чоловіка реабілітували і випустили з в'язниці, пише Daily Star.

Пула визнали винним у вбивстві Роберта Мехіа, тіло якого знайшли в полі містечка Понтіак в Іллінойсі в 1988 році. Все звинувачення будувалося на неправдивих свідченнях дівчини Гілберта.

Під тиском вона розповіла слідству, що хлопець зустрів Мехіа в барі, а потім вбив його під час спроби пограбування. Після дантист підтвердив цю версію, зіставивши слід від укусу на жертві з прикусом Пула-молодшого.

невинний провів у в'язниці 32 роки
невинний провів у в'язниці 32 роки

Одна заковика - Гілберт невинний. І з перших же місяців у в'язниці чоловік намагався це довести. Тільки до 2015 року процес зрушився з мертвої точки. Апеляційний суд Мічигану постановив провести ДНК-аналіз біологічного матеріалу, зібраного з доказів 10 років потому. Вже незабаром з'ясувалося, що на тілі жертви були сліди крові групи А. Вона не збігалася ні з аналізами Пула, ні з даними Мехії.

Докази у вигляді слідів від укусів були спростовані. Генеральний прокурор Дана Нессель заявила, що подібні докази вже давно визнали ненадійними. Процес з реабілітації Пула-молодшого тривав кілька років, і тільки 26 травня 2021-го чоловік зміг вперше за 32 роки вийти на волю.

За законом всі помилково засуджені американці мають право на 50 тисяч доларів за кожен рік, проведений у в'язниці. Таким чином, Пул може отримати виплату в розмірі 1,6 млн доларів. Чи отримає чоловік ці гроші на ділі - прокуратура не повідомляє.