Ініціатива може призвести до підвищення вартості життя, попереджають критики.

Засновник найбільшої в світі компанії з виробництва рослинного м'яса Beyond Meat Ітан Браун озвучив ідею ввести податок на м'ясо тваринного походження. Про це він заявив Бі-бі-сі.

Як вважає Браун, це посприяло б скороченню споживання м'яса тварин і збільшенню інвестицій у виробництво його рослинного аналога. Зараз цей продукт дорожче традиційного, однак, вважає засновник Beyond Meat, в майбутньому різниця буде скорочуватися.

бургер
бургер

З останнім згодна і аналітик фінансової компанії Morningstar Ребекка Шойнеман. Вона вказує, що ціни на тваринне м'ясо вже сьогодні зростають, а на рослинне – знижуються. Однак через це Шойнеман не підтримує введення податку на м'ясо. Це, на її думку, може призвести до збільшення вартості життя.

Ітан Браун зазначив, що в цілому виступає за оподаткування видів діяльності, які призводять до негативних ефектів для суспільства.

Виробник також додав, що зараз люди свідомо відмовляються від споживання м'яса тварин – 93% покупців бургерів його компанії одночасно є споживачами їжі тваринного походження, що свідчить про популяризацію веганської продукції серед все більш широкого громадського кола.

М'ясо Beyond Meat роблять з бобів, гороху і сої. Компанія працює з 2009 року. У 2019 році виробник рослинного м'яса вийшов на IPO – вартість компанії склала $3,4 млрд, але з того моменту зросла до $7,83 млрд.

У 2021 році компанія підписала багаторічні угоди на розробку страв з рослинних замінників тваринницької продукції зі світовими фастфуд-мережами – Mcdonald's, KFC, Pizza Hut, Taco Bell.