11 травня 2017 року бездомний Джошуа Спрістерсбах був заарештований, коли спав на вулиці біля притулку для бездомних в Гонолулу, Гаваї.

Про це повідомляє портал "Daily Star"

Джошуа думав, що його просто заарештували за порушення місцевої постанови, що забороняє спати на тротуарі, насправді він став жертвою жахливого випадку помилкової ідентифікації.

Він був заарештований і звинувачений під ім'ям Томаса Каслберрі, людини, що має список злочинів, пов'язаних зі зброєю і наркотиками, який розшукувався за порушення умов його умовно-дострокового звільнення.

Коли Джошуа поклявся, що він не Каслберрі, лікарі сказали, що він помиляється, і його помістили в державну психіатричну лікарню Гаваїв.

Він залишався там два роки.

Джошуа сказав поліції: "Я не розумію звинувачення, я просто заснув, це не може бути більше, ніж дрібний проступок", але вони йому не повірили.

Суддя заявив, що Джошуа, якому зараз 50 років, не може постати перед судом, і відправив його назад в лікарню.

На цьому тижні адвокат Джошуа, Дженніфер Браун, подала прохання до суду Гонолулу, пояснивши: "Чим більше Спристерсбах заявляв про свою невинність, стверджуючи, що він не Каслберрі, тим більше лікарі оголошували його психом".

Джошуа
Джошуа

Коли його, нарешті, звільнили, його сестра Веданта Гріффіт сказала: "Він був оболонкою свого колишнього "я". Його очі були порожніми, він був надмірно лікований ліками і виглядав так, ніби пройшов через пекло. Його сорочка була мокрою від слини, і він шаркав ногами".

Браун каже, що Джошуа не мав посвідчення особи, коли він був заарештований, але він назвав офіцерам своє ім'я, дату народження та номер соціального страхування.

Джошуа зовсім не схожий на 49-річного Каслберрі, який сидить у в'язниці на Алясці з 2016 року.

Браун описала багаторічне випробування Джошуа як "грубу судову помилку".

"У нього найдобріша і ніжна душа, і він нікому не заподіє шкоди", - сказала його сестра. "Вони нічого не можуть зробити, щоб повернути йому ті роки".

Представник департаменту поліції Гонолулу раніше на цьому тижні заявила, що в даний час департамент вивчає обставини арешту.