Люди все ще можуть бути далеко від Марса, але тим часом здається, що НАСА знаходить способи доставити Марс до нас.

Космічне агентство оголосило про прийом на роботу для участі в річному проекті, в рамках якого екіпаж буде брати участь у трьох "поверхневих імітаціях" польоту на Марс.

У прес-релізі НАСА повідомила, що під час місій члени екіпажу проведуть 365 днів у модульній базі площею 1700 кв. футів під назвою Mars Dune Alpha, яка має на меті допомогти імітувати ряд можливих проблем, з якими можуть зіткнутися екіпажі, коли вони в кінцевому підсумку приземляться на Марс.

Марс
Марс

Місії, які отримали офіційну назву "Аналоговий аналіз стану та ефективності екіпажів", будуть бачити успішних новобранців, які пройшли через всілякі виснажливі сценарії, включаючи "відмови обладнання", "обмеження ресурсів" і "фактори екологічного стресу".

НАСА також заявляє, що екіпажу буде надана можливість "змоделювати вихід у відкритий космос", хоча в ньому не уточнюється, як буде досягнута невагомість за межами пов'язаного з Землею модуля.

У своїй заяві вчений НАСА Грейс Дуглас заявила, що місії "критично важливі для тестування рішень, що відповідають комплексним потребам життя на поверхні Марса", додавши, що "симуляції на Землі допоможуть нам зрозуміти і протистояти фізичним і психологічним проблемам, з якими зіткнуться астронавти, перш, ніж вони відправляться на іншу планету".

Марс
Марс

Відмова від повсякденного життя тут, на Землі, щоб провести рік на "Марсі", здається привабливою перспективою з цілого ряду причин, але, на жаль, така можливість відкрита тільки для дуже певної категорії людей.

У своїй заяві НАСА заявило, що шукає англомовних некурящих громадян США або постійних жителів у віці від 33 до 55 років. Так, і ви також повинні мати ступінь магістра STEM і в ідеалі 1000 годин льотної підготовки або військового досвіду.

Моделювання Марса планується провести на базі в штаб-квартирі Космічного центру імені Джонсона НАСА в Х'юстоні, штат Техас, а запуск першої місії очікується восени 2022 року.