Жителі України, які мають будь-яку неруховність чудово знають яким дорогими зараз є комунальні послуги. Ціни на комуналку підвищуться дуже стрімко і на їх погашення українці віддаються більшу частину сімейного бюджету. Але платити доводиться не тільки за це.

В Україні планується змінити податок на нерухомість. Депутати та уряд розраховують на мільярди доларів доходів до державного бюджету і не кажуть, що така надія не виправдана; для деяких сума податку зросте у 2-3 рази.

Як передає портал Українці, про церозповідається в матеріалі OBOZREVATEL.

Хоча ВР ще не представив поправок до закону про податок на нерухомість, голова профільного комітету Данил Гетьманцев коротко розповів про плани. Якщо раніше податок розраховувався виходячи з площі житла, то тепер податок розраховуватиметься виходячи з вартості житла. Ставка податку становитиме до 0,02% від оціночної вартості майна.

"Наприклад, у вас триповерховий будинок в передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці. Ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Будуть стягувати податок виходячи з вартості житла", - розповів Гетьманцев, додавши, що Кабінет Міністрів бере рік на те, щоб провести повну оцінку житла всіх українців.

Дім, ілюстративне фото
Дім, ілюстративне фото

Експерти кажуть, що прив'язка податку на майно до вартості означає, що податок буде зростати щороку. А за даними ДФС, у 2020 році бюджет України через відсутність реєстрів нерухомості втратив близько 2 млрд грн.

Однак у 2021 році за нерухомість доведеться платити згідно з чинним законодавством - зміни почнуть заробляти лише до січня 2022 року.

Нагадаємо, що МВФ вимагає від України скасувати банківську таємницю.

Раніше Українці повідомляли про те, як зарплата впливає на пенсію і як підрахувати свої доходи.

Також ми повідомляли, що за комуналку доведеться платити набагато більше.