Всього п'ять простих щоденних звичок способи помітно уповільнити процес старіння людини. Їх наводить портал Eat This, Not That!

Фізична активність

Згідно з дослідженнями, від остеопорозу, при якому кістки помітно слабшають і, відповідно, збільшується ризик переломів, страждають половина американців старше 50 років.

Знизити ризик розвитку цієї хвороби можуть регулярні фізичні вправи: як кардіо, так і силові тренування. Дослідження показали, що вони особливо ефективні для збереження і нарощування щільності кісток.

Відмова від продуктів з високим вмістом цукру

Раціон з високим вмістом цукру та інших рафінованих вуглеводів може прискорити процес старіння, крім того, цукор сприяє появі зморшок.

При надмірному вживанні цукру виробляються речовини, звані кінцевими продуктами гликирования. Їх ще називають крихітними факторами, які підривають молодість. Вони зв'язуються з колагеном і еластином, які підтримують молодий вигляд шкіри, пошкоджують їх і фактично не дозволяють організму їх відновити.

щасливі пенсіонери
щасливі пенсіонери

Якісний сон

Хороший сон вночі не просто освіжає. Вчені прийшли до висновку, що сон відновлює і перезавантажує важливі системи організму, в тому числі мозок і імунітет.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Clinical and Experimental Dermatology, шкіра жінок, які добре висипалися, виглядає молодше, ніж у жінок, які недосипають.

У свою чергу, вчені Каліфорнійського університету з'ясували, що всього одна ніч поганого сну призводить до того, що клітини літніх людей старіють ще швидше.

Спокій

Хронічний стрес з часом може призвести до старіння на клітинному рівні. Дослідження Гарвардської медичної школи говорить про те, що хронічний стрес може вкорочувати наші теломери — структури всередині кожної клітини, що містять генетичну інформацію. У міру того, як телоемери стають коротшими, клітини старіють і відмирають. При цьому у людей з короткими теломерами збільшується ризик розвитку хронічних захворювань, в тому числі серцево-судинних і онкологічних.

Дотримання всіх вищевказаних рекомендацій

Дослідження, опубліковане минулої весни в журналі Aging, показало, що знизити свій біологічний вік відразу на три роки можна за вісім тижнів, внісши зміни в свій раціон і спосіб життя.

З'ясувалося що ДНК людей з тестової групи, які дотримувалася в основному рослинної дієти з пробіотичними добавками, займалися фізичними вправами не менше 30 хвилин в день, робили розслаблюючі вправи і спали не менше семи годин на добу, за два місяці помолодшали в середньому на 3,23 року.