Рекордсмени за кількістю ніг у всьому тваринному царстві – звичайно, багатоніжки. Деякі з них пересуваються на десятках і навіть сотнях кінцівок, а каліфорнійські Illacme plenipes — аж на 750.

Однак у порівнянні з багатоніжкою, відкритою американськими біологами, і це не надто багато. У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, вони описують членистоноге більш ніж з тисячею ніг: якщо бути точним, з 1306.

Вид отримав назву Eumillipes persephone – друге слово на честь давньогрецької богині підземного царства, а перше можна перекласти як «справжня тисяченожка». Англійською багатоніжок називають "тисячоніжкамі", і E. persephone стала першим представником цього класу, у якого справді так багато кінцівок. Біологи віднесли її до загону Polyzoniida.

Дивовижне членистоноге знайшли на сході австралійського регіону Голдфілдс-Есперанс, в геологічній розвідувальній свердловині, на глибині близько 60 метрів. Як і належить мешканцям підземель, забарвлення у E. persephone бліда, очей немає, так що тварина цілком покладається на пару антен для орієнтації в темряві. Кожен його сегмент несе залози з токсичним алкалоїдом, який потрібен для захисту від хижих мурах, комах і риючих ссавців.

тысячоніжка
тысячоніжка

Але головне, багатоніжка демонструє дивовижний приклад "суперелонгації" - подовження тіла за рахунок збільшення кількості сегментів. Вчені підрахували, що їх число досягає рекордних 330, хоча в довжину тварина набирає всього 9,5 сантиметра.

Всього було виявлено кілька представників E. persephone, і рекордне число ніг демонструвала одна з самок. Зауважимо, це не межа: багатоніжки ростуть, збільшуючи число сегментів, і цілком можливо, що з часом вчені знайдуть і більш «ногастих» представників цього або спорідненого виду.