Різні зірки української та не тільки української естради страждають від надмірної уваги збоку фанатів, проте іноді така увага "вилазить боком". Кібератаки, переслідування, впевненість у близьких відносинах, та навіть домагання. Сучасні зірки розповіли про свої відносини з дивними прихильниками.

Христина Соловій два роки страждала від кібератак

Христина Соловій
Христина Соловій
Христина Соловій

Нещодавно співачка Христина Соловій поділилася своєю дуже неприємною історією з шанувальником: виявляється, дівчина два роки жила в страху та стала жертвою Кібербулінгу. Людина, що називає себе "найвідданішим її фанатом", погрожував артистці та зривав її концерти.

"З липня 2018 го моє життя перетворилося на суцільний оголений нерв і виникла загроза мого існування як артистки. За всім цим весь час стояла одна людина, яка називала себе моїм затятим шанувальником. Звучить смішно, але таким чином він хотів звернути на себе мою увагу, стати другом і працювати в моїй команді. Цілих два роки я і моя команда перебували під кіберпрессінгом. Спочатку були бот-атаки на мої соцмережі. Поширення моїх особистих даних. Зрештою - блокування онлайн-продажу квитків на всі мої концерти. В результаті атак два з них ми скасували зовсім, а ще на три глядачі змогли купити тільки 30% квитків.

За словами співачки, сьогодні цей "гарячий прихильник", яким виявився 24-річний харків'янин, знаходиться під вартою, йому загрожує позбавлення волі строком до 6 років.

"Мені дійсно його шкода, але також шкода мою команду, музикантів, агентів, які не отримали свої гонорари, і слухачів, які не змогли прийти до мене. Шкода за два роки просто так скасованих концертів. Шкода, що майже змирилася і жила під постійним наглядом і контролем абсолютно сторонньої людини, який ставив мені умови для того, щоб все це припинилося. Одна справа - просто Кібербулінгу. Інше - позбавити мене концертів, можливості виступати, змусити постійно міняти номери телефонів, адреси та жити в страху цілих два роки".

Злату Огневич переслідував таксист

Злата Огневич
Злата Огневич
Злата Огневич

Торік Злата Огневич розповіла жахливу історію про те, як її переслідує неадекватний шанувальник. Більш того, за її словами, чоловік вважав, що Злата - його дружина.

"Ця людина вже давно переслідує мене, мою сім'ю, пише моїй сестрі, рідним. Він ненормальний, у нього шизофренія. Не раз притягувався за різними дрібним злочинам, - розповідала в інтерв'ю Огневич. І працює в таксі! Якийсь хвора людина везе мою сестру або мого друга в машині, а ти навіть не підозрюєш, може, у нього ніж при собі лежить."

Співачка скаржилася, що в цьому випадку ніяк не може себе убезпечити.

"В Україні я ніяким чином не можу себе убезпечити від таких людей, у нас немає такого закону. Мені юрист сказав: "Злата, поки він тебе не проткне ножем або не вистрілить, його не притягнуть". Максимум можуть затримати на добу, попри те, що він серед ночі напав на мене під під'їздом будинку, в якому живу. Я не могла вирватися, врятувало тільки те, що мій водій не встиг від'їхати, - зізнавалася Злата. - Я, коли дивилася фільми жахів, думала: "Що ж ти, така дурепа, тікай". Але в реальності ти не можеш тікати. У тебе відразу шок, ступор і оніміння. Ти не можеш ні кричати, ні говорити. Тільки потім мозок починає посилати сигнал, що це відбувається тут і зараз. Але я не хочу жити в страху, я не така людина".

Фанат Слави Камінської стверджував, що її син - від нього

Слава Камінська
Слава Камінська
Слава Камінська

Дісталося і солістці гурту "НеАнгели" Славі Камінській. Після того, як невідомий чоловік намагався вломитися в її квартиру, співачка навіть звернулася до своїх підписників з проханням дати пораду, як їй жити далі.

"- Як боротися з людиною, яка тебе переслідує? Чому за нашим законодавством не можна вдати якісь заходи до тих пір, поки він нічого не зробить мені або моїм дітям? Ця людина психічно хвора та лікувалася неодноразово в спеціалізованих клініках! Чоловік їздить за мною по концертах, чатує мене і моїх дітей під будинком, і що в його хворій голові - тільки йому одному відомо, - зізнавалася вона. - Він дістає мене в соцмережах, загрожує і пише нісенітницю, яку на думку не напнути. Сьогодні, коли моя мама поверталася з Леоном (син співачки. - Авт.) З занять, цей шизофренік сидів в машині та дивом був помічений. Він стверджує, що у мене з ним стосунки 9 років і мій Леон - це його дитина. Начебто смішно, але водночас сумно і небезпечно. Таких людей потрібно примусово ізолювати та лікувати."

Шанувальник змусив Jerry Heil переїхати в іншу квартиру

Jerry Heil
Jerry Heil

За співачкою Jerry Heil (справжнє ім'я Яна Шемаєва) полював незнайомець, який лякав дівчину своїми листами.

"Це не можна назвати харасмент або фізичним переслідуванням, але все одно дуже неприємно", - визнавала вона в програмі "Зірковий шлях".

Все почалося з того, що під час самоізоляції на сторінці співачки в соцмережі стали з'являтися листи від одного з шанувальників. Спочатку він начебто тримався адекватно, рекомендував Jerry Heil почитати певну добірку книг, але незабаром його повідомлення придбали сексуальний підтекст.

"Він написав, що знає, де я живу, переслав фотографію мого балкона, карту, на якій прокладено маршрут додому, і адреса, - зізналася співачка.- І коли я побачила це повідомлення, то зрозуміла:" Ок. До побачення. Звертаємо речі ".

Яна відразу ж заблокувала хлопця і незабаром переїхала в іншу квартиру.