Всесвіт існував до Великого вибуху, і ви все ще можете його побачити, стверджує фізик

Професор сер Роджер, лауреат Нобелівської премії, стверджує, що всесвіти існували до Великого вибуху, і свідчення можна спостерігати і сьогодні. Багато вчених вважають, що сталася "велика криза"

Стівен Хокінг
Стівен Хокінг

Всесвіт існував до Великого вибуху, і його можна побачити і сьогодні, стверджував фізик, лауреат Нобелівської премії.

Сер Роджер Пенроуз, який отримав нагороди за свою роботу, довівши існування чорних дір, сказав, що знайшов у небі шість "теплих точок" - "Точки Хокінга".

Теплі точки, розмір яких приблизно у вісім разів більше діаметра Місяця, названі на честь професора Стівена Хокінга, який висунув теорію про те, що чорні діри "просочують" випромінювання і з часом випаровуються.

Часові рамки для повного випаровування чорних дір величезні, потенційно довші за вік нашого нинішнього Всесвіту, що унеможливлює виявлення процесу.

Однак сер Роджер, якому зараз 89 років вважає, що мертві чорні діри з попередніх всесвітів - або еонів - можна побачити зараз. Якщо це правда, теорії професора Хокінга були б підтверджені.

Сер Роджер поділився престижною премією Фонду Вольфа з фізики з професором Хокінгом за їх роботу над чорними дірами в 1988 році, повідомляє The Times.

Учора, виступаючи з дому в Оксфорді, він сказав газеті: "Я стверджую, що спостерігається радіація Хокінга. Великий вибух не був початком. Щось було раніше, і це те, що ми матимемо у своєму майбутньому.

Стівен Хокінг
Стівен Хокінг

"У цій моїй божевільній теорії це віддалене майбутнє стає Великим вибухом іншого еону. Отже, наш Великий вибух розпочався з чогось, що було віддаленим майбутнім попереднього еона, і подібні чорні діри мали б випаровуватися - шляхом випаровування Хокінга - і вони створили б ці точки на небі, які я називаю Точками Хокінга. Ми їх бачимо.

"Ці точки приблизно в вісім разів більше діаметра Місяця і є трохи прогрітими регіонами. Існує досить вагоме підтвердження принаймні для шести з цих точок".

Також нещодавно він опублікував свою теорію точки Хокінга в Королівському астрономічному товаристві.

Ідея сера Роджера є суперечливою, хоча багато вчених справді вважають, що Всесвіт розширюється, перш ніж знову стиснутись у "Велику кризу" перед новим Великим вибухом.

Але чорні діри самі по собі також були суперечливими, англійський сільський священик Джон Мітчелл вперше висунув теорію про них у 1783 році і припускав, що якщо об’єкт стане надзвичайно щільним, його гравітаційна тяга зупинить світло.

Однак сам Альберт Ейнштейн відкинув теорію як математичну цікавість до реальності.

Через дев'ять років після смерті Ейнштейна сер Роджер довів, що коли предмети стають занадто щільними, неминучий наслідок призводить до гравітаційного колапсу, де всі відомі закони природи зупиняються.

Його стаття досі розглядається як найважливіший внесок у теорію відносності з часів Ейнштейна.

Сер Роджер вперше натрапив на цю ідею, коли йшов до станції метро на шляху до коледжу Біркбек 50 років тому, коли йому було близько 30 років.

Нарешті він здобув визнання своєю роботою Королівською шведською академією наук через півстоліття.