Сльози допомагають зняти нервову напругу і дати вихід негативним емоціям, причому плакати у важкій ситуації корисно не тільки жінкам, а й чоловікам. Хоча "Чоловічі сльози", особливо на людях, багато хто вважає проявом слабкості, неприпустимою для представників сильної статі.

Про те, чому не варто стримувати сльози у важкі моменти життя, розповів в ефірі радіо Sputnik психіатр Євген Фомін.

За словами лікаря, жінкам часто радять виплакатися, щоб на душі стало легше. Але таку ж пораду не заведено давати чоловікам. Вони, як правило, переживають мовчки й бояться "пустити сльозу", щоб не виглядати в очах оточення слабкими. А жінки плачуть часто, знімаючи таким чином психологічну напругу і продовжуючи собі життя.

Статистика говорить про те, що середня тривалість життя чоловіків на 9 років менше, ніж жінок. Фахівці називають серед інших причин істотної різниці занадто сильну емоційну стриманість чоловіків.

Психіатр порадив чоловікам плакати в кризові моменти, щоб нервовій системі легше було впоратися зі стресом. Лікарі говорять про позитивний вплив сліз на зір і почуття емпатії, вони прибирають приховану агресію і позбавляють від депресивного стану.

За словами експерта, цьому є і наукове пояснення. Встановлено, що в сльозах присутні гормони стресу, такі як пролактин. Речовина утворюється в організмі під впливом негативних емоцій і вимивається зі сльозами.

І все ж лікар зазначив, що плакати варто не надто часто, а робити це краще без свідків, оскільки плач - сигнал для оточення про слабку позицію людини. Антистресовим механізмом не варто зловживати, щоб не викликати звикання до позиції жертви.